Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2 Spam önlemek için DNS Kara Listesi ve ip adreslerini otomatik olarak kontrol edin

XenForo 2 Spam önlemek için DNS Kara Listesi ve ip adreslerini otomatik olarak kontrol edin

Forum yeni kayıt olan kullanıcıların İP ve DNS verilerini kontrol ederek spam içeriklerin bir adım önüne geçin. Sistemin işleyişi kısaca tüm dünyanın kullandığı bir veri tabanına işlenmiş ip, dns adresleri üzerine bilgi alış verişi çalışmaktadır. Eğer bir kullanıcı bu listede değil ise kayıt olmasına izin verilir, onaylanır.​

DNS Kara Listesi & Project Honey Pot nasıl kullanılır?

Bu sistemi kullanmak için öncelikle bir Project Honey Pot key ihtiyaç duyulmaktadır. Aşağıdaki anlatım ile Project Honey Pot key edindikten sonra xenforo entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.​

Project Honey Pot key nasıl edineceğim?

Adım 1 ;
Adım 2;
Services >> HTTP Blacklist Sekmesine gelin ve key'inizi oluşturun.​
DNS Kara Listesi & Project Honey Pot kontrol.png

Project Honey Pot key XenForo nasıl ekleyeceğim?​

Admin kontrol paneli >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> DNS Kara Listesi & Project Honey Pot >> Project Honey Pot key >> Alanına Key yapıştırın​
Hemen altta bulunan Eylemeler alanını ise ihtiyacınıza seçin ve sayfayı kayıt edin.​
DNS Kara Listesi & Project Honey Pot kontrol xenforo key.png

Api anahtarı ile spam içeriklere ait kullanıcı bilgilerini ihbar etmeye yarımcı olun ;)
Bütün işlemler bu kadar....​

Son düzenleme:
Kullanıp spamlardan kurtulan oldu mu ? Admin panelinden ip yasaklanmasına rağmen halen devam ediyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.