Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2 Resource Manager ve XFRM Extras Modülleri Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

conqu3ror

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Eski bir VB kullanıcısı olarak Xenforo 2 ye geçiş yaptım ancak başaramadığım bir şey var.

Konulara indirilebilir dosyalar ekliyorum, ancak kullanıcıların bu dosyaları indirebilmeleri için konuyu beğenme zorunluluğu olsun istiyorum.

Bunu araştırdım başlıkta belirttiğim gibi Resource Manager ve XFRM Extras modüllerine ulaştım ve kurdum.

İzinlerden Resource Manager kısmındaki ayarları kendime göre yapıyorum ancak test user üzerinden deneme yaptığımda konuyu beğenmese de ekleri indirebiliyor kullanıcılar.

Bu eklentilerin ince ayarları nedir neden çalıştıramadım yardımcı olurmusunuz.

Birde bu sitedeki gibi dosya indir butonu şeklinde sağ üste bir sistem nasıl oluyor yolu nedir.

Şimdiden Teşekürler.

Konu çözüldü. Eklentiler normal konulara açılınca değil Kaynaklar kategorisine açılınca bu modüller işlem görüyormuş bu sebeple becerememişim :)

Son düzenleme:
XF versiyonunuz nedir ? Bahsettiğiniz eklenti sadece xenforo Resource sistem ile çalışabilir.

XF versiyonunuz nedir ? Bahsettiğiniz eklenti sadece xenforo Resource sistem ile çalışabilir.

eTiKeT™ eTiKeT™, hocam XenForo 2.0.6 versiyonu kurulu.

Bunun üstüne önce XFRM Extras modülünü kurmak istedim sistem uyarı verdi Resource Manager kurmam için bende önce Resource Manager kurdum daha sonra XFRM Extras modülünü kurdum.

Eklentiler kurulduktan sonra Kayıtlı kullanıcıların grubunun izinlerinden ilgili yerleri ayarladım ekteki resme bakabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra admin hesabımdan konu açıp dosya ekledim ve normal kullanıcı hesabıma geçtim, dosyayı indirmeyi denedim ve dosya direk indi. Beğenme vb. hiçbir şey sormadı sistem.

Ekli dosyalar

• dfdfdf.PNG
    dfdfdf.PNG
    53.6 KB · Görüntüleme: 13
Tamam sıkıntı yok öyle ise. Şimdi bu ayarların altında birde moderatör ayarları var. Oradaki ayarlar me durumda.
Ve doğru kullanıcı grubu olduğuna emin olun. Eklentiyi bir zamanlar kullandım bende ve sorun yoktu açıkcası.
Test kullanıcınız hangi gruplara dahil buna dikkat edin ve moderatör ayarlarınızda kapalı olduğuna emin olun. Sonrasında yine buradayım.

eTiKeT™ eTiKeT™, Hocam sanırım ekte gönderdiğim izinlerden bahsediyorsunuz doğru yapılanmış durumda mı.

Deneme yaptığım kullanıcı grubu Registered gurubu test kullanıcısıda bu gruba dahil.

Ekli dosyalar

• fsfsdfsdf.PNG
    fsfsdfsdf.PNG
    23.3 KB · Görüntüleme: 11
Hayır yukarıda attığınız resimde kaynaklar alanına ait birde moderatör ayarları var. Kullanıcı gruplarında yani.

eTiKeT™ eTiKeT™, Hocam bu ayarları yeni fark ettim siz söyleyince, hepsi hayır konumunda hengilerine evet demeliyim.

Ekli dosyalar

• sdc.PNG
    sdc.PNG
    61.6 KB · Görüntüleme: 7
Tamam bana admincp atın PC geçtiğimde kontrol edeyim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.