Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım?

XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım?
Kullanıcılarınız bir konu oluşturduğunda yada bir konuya bir mesaj yazdıklarında otomatik olarak o konuyu takibe alırlar. Bu takip isteğinin etkisi ilede kullanıcılara o konuda bir aktivite olduğunda otomatik olarak e-postalar gönderilir.​
Bu anlatım ile bunun önüne geçmiş olacaksınız. Kullanıcı kendi özel bir istekte bulunmadığı sürece konu takibi yapmayacak.​
Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile yapmanız yeteridir.​

1. Adım otomatik abonelikleri kapatmak yada yapılandırmak.
Admin kontrol paneli >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Aşağıdaki seçenekleri ihtiyacınıza göre düzenleyin.​

Oluşturulan içeriği izle >>​
Etkileşimle ilgili içeriği izle​
Evet seçilir ise sadece bildirim gönderilecektir.
Hayır seçilir ise hiç bir bilgi verilmeyecektir.
Evet - e-postayla ise hem bildirim hemde e-posta bildirimi kullanılacaktır

2. Adım mevcut kullanıcılarımız için bu fonksiyonun kapatılması;
Mevcut kullanıcılar için e-posta bildirimini kapatmak için ise aşağıdaki sorguyu PHPMYADMİN üzerinde çalıştırmalısınız.​
PHPMYADMİN Nasıl erişilir, ,sql sorgusu nasıl çalıştırılır ?​

SQL:
UPDATE `xf_user_option` SET email_on_conversation = 0, creation_watch_state = 'watch_no_email', interaction_watch_state = 'watch_no_email';
UPDATE `xf_forum_watch` SET send_email = 0;
UPDATE `xf_thread_watch` SET email_subscribe = 0;

image1-64.png

Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.