Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2 Hatalı,eksik tercüme ihbar konusu

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Bu konu altında eksik,hatalı tercüme edilmiş olan cümle,kelimeleri belirtiniz lütfen. Sizin yardımınız ile Türkçe yamamızı kusursu hale getirelim...

Önemsiz ama genele vurursak önemli - tercihler ayarlar bölümü -

Bildirim alınacak durumlar...​

Posts in a watched forum
  • Uyarı

Küçük,önemsiz demeyin bu sistem ancak böyle kusursuz olacaktır.

İhbarinız için ise,belirtiğiniz Posts in a watched forum içerikli bir cümle yok ne yazık ki xenforo yapısında. Ya eski sürüm yamaları kullanıyorsunuz yada eklentiler ile alakalı bir cümledir.

Bu konu altında eksik,hatalı tercüme edilmiş olan cümle,kelimeleri belirtiniz lütfen. Sizin yardımınız ile Türkçe yamamızı kusursu hale getirelim...
2.1.9 kullanıyorum /account/privacy/ "gizlilik durumumuz göster" yazıyor kral aradım yani baya sadece bunu buldum ellerinize sağlık harbiden.

2.1.9 kullanıyorum /account/privacy/ "gizlilik durumumuz göster" yazıyor kral aradım yani baya sadece bunu buldum ellerinize sağlık harbiden.
Teşekkür ederim,hata giderildi. Bir sonraki sürümde güncel olarak yayınlanacak...

Türkçeye çevrilmemiş, hatalı çevrilmiş, anlam bozukluğu olan kelime-cümleleri bu konuya yazalım lütfen. Böylece hep beraber kusursuz bir Türkçe dil dosyası oluşturalım. :)

Gözüme çarpan bazı yazım hatalarını ekliyorum.

XenForo 2.2.1 Türkçe dil paketi - 5.1.6​

Hizalama yötemleri > Hizalama yöntemleri

Çevrimiçi > Çevrim içi (TDK)

Yeni üye olunması yada kurallardan > Yeni üye olunması ya da kurallardan
Kayıt için gmail,yandex,hotmail,yahoo > Kayıt için gmail, yandex, hotmail, yahoo
yapılacak,sonrasında > yapılacak, sonrasında
Anlamsız,argo,yasa > Anlamsız, argo, yasa
ahlak dışı,dini,siyasi > ahlak dışı, dini, siyasi
silinebilir,bu > silinebilir, bu
Multi,çoklu > Multi, çoklu
yasaklanacak yada tamamen > yasaklanacak ya da tamamen
Forum’a > Foruma
taşıma yada forumda > taşıma ya da forumda
tölerans > tolerans
yönetici,vip > yönetici, vip
Herhangi Bir Şekilde Tahrik Edici,Hakaret İçeren yada Benzeri Grafikler,Resimler Kullanmak Yasaktır ! > Herhangi bir şekilde tahrik edici, hakaret içeren ya da benzeri grafikler, resimler kullanmak yasaktır!
açılmalıdır.. > açılmalıdır.
Reklam Yaparcasına Forumda Dikkat > Reklam yaparcasına forumda dikkat
sitelerinin linki yayınlamak > sitelerinin linkini yayınlamak
şekillerde linklerini paylaşmanızda > şekillerde linkleri paylaşmanızda
cezalandırıla bilirsiniz. > cezalandırılabilirsiniz.
kuralları yada dikkat edilmesi > kuralları ya da dikkat edilmesi
kaynak belirtilmesiz zorunludur. > kaynak belirtilmesi zorunludur.
çalışsalarda yinede > çalışsalar da yine de
istediğiniz yada şikayetçi > istediğiniz ya da şikayetçi
üyelerin mesajları,konuları > üyelerin mesajları, konuları
ise içerik silinecekitir. > ise içerik silinecektir. (Bu kelimeden sonraki li yerine /li)
yerine Bize Ulaşın formunu > yerine <a href="{contactUrl}">Bize Ulaşın</a> formunu

gizliliğinizi,bilgilerinizi > gizliliğinizi, bilgilerinizi
Bu sitede üye olarak kayıt olunduğunda. > Bu siteye üye olarak kayıt olunduğunda.
İletiş forumu doldurulduğunda. > İletişim formu doldurulduğunda.
Bu site içeriğine katkıda bulunmak amacıyla, size sitemizin kayıtlı bir üyesi yapma amaçları için. > Bu site içeriğine katkıda bulunmanız amacıyla, sizi sitemizin kayıtlı bir üyesi yapmak için. ( Bu cümleyi bir türlü toparlayamadım. :D )
Sitemizde faaliyet bildirmek için e-posta adresinizi kullanabiliriz. > Sitemizdeki faaliyetleri bildirmek için e-posta adresinizi kullanabiliriz.
IP adresiniz sitemizde belirli eylemleri gerçekleştirdiğinizde kaydedilir. IP adresinizi yöneticiler dışında kimse göremez. > Sitemizde belirli eylemleri gerçekleştirdiğinizde IP adresiniz kaydedilir. IP adresinizi yöneticiler dışında kimse göremez.

Ugur Ugur abi düzenleme yapılmıştır ve devamını bekliyorum :)...

"Hesap ayarları >> Tercihler" bölümünde "Ve bildirim al" olan kısımlar "E-posta bildirimi al" şeklinde değiştirilirse güzel olur.

Ekran görüntüsü 2020-11-12 211634.png

Konu takibi bölümünde "Ve bildirim al" ve "E-posta olarak al" seçeneklerinin yerlerinin değişmesi gerekli.

Ekran görüntüsü 2020-11-12 211713.png

Mesaj kutularında "Geçmişi" olan seçenek "Geçmiş" olarak düzeltilirse güzel olur.

Ekran görüntüsü 2020-11-12 212639-2.png

Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Teşekkür ederim. :)

Y yk38 ilginize teşekkür ederim,belirtilen alanlar düzenlenmiştir. Bir sonraki versiyonda yayınlanacak ve katkınızdan dolayı konusunda etiketleneceksiniz...

Temal arşivlerini içe/dışa aktarma yalnızca ZipArchive desteğiniz varsa desteklenir. Sunucu yöneticinizden bunu etkinleştirmesini istemeniz gerekebilir.

bu koyu renkli olan kısım doğru tercümemidir?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.