Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo 2 Eklenti, Addons Türkçe yaması nasıl yüklenir?

XenForo 2 Eklenti, Addons nasıl Türkçeleştirilir ?
XenForo 2 sisteminde kurulu bir eklentinin Türkçe yamasını nasıl yüklersinir, bu sorunuza yanıt vereceğim.​
XenForo nasıl Türkçeleştirilir, Türkçe yaması nasıl yüklenir öğrenmek için aşağıdaki konumuzu ziyaret ediniz;​

Kısa anlatım;
1. Ekentinize ait Türkçe yamayı bulun ve indirin, eğer elinizde yok ise bu bağlantıdan varmı kontrol edebilirsiniz.​
2. İndirdiğiniz dosya sıkıştırılmış bir dosya isen açın ve .XML dosyasına erişin.​
3. Admin kontrol paneli >> Görünüm ve diller >> Dilleriniz >> Sağ üstte bulunan YÜKLE butonuna tıklayın.​
4. Elinizde bulunan eklentinin Türkçe yama .XML dosyasını yükle butonu ile açılan pencerede Yüklenencek .XML dosyasını bul alanında bulun.​
5. Aynı pencerede Seçilenin üzerine yükle tikini açın ve burdan Türkçe yamanızı seçin.​
6. Aynı pencere en altta bulunan Yükle butonuna basarak yamanızı yükleyin.​

Detaylı uzun anlatım;

Adım 1:

Eklentinize ait Türkçe yamanıza erişini, elinizde bir Türkçe yamanız yok ise bu forumda kaynalar alanında yamanızı varmı, yok mu kontrol edin. Eğer eklentinize ait Türkçe yamanız yok ise ilerlemeniz gerek yok. Sizin işlemlerini buraya kadardır.​

Adım 2:
Türkçe yamanız sıkıştırılmış bir dosya içinde ise açın ve .XML dosyasına erişin.​
xenforo eklenti turkce yama nasıl yuklenir.PNG

Adım 3:
Admin kontrol paneli >> Görünüm ve diller >> Dilleriniz >> Sağ üstte bulunan YÜKLE butonuna tıklayın.​
Elinizde bulunan eklentinin Türkçe yama .XML dosyasını yükle butonu ile açılan pencerede Yüklenencek .XML dosyasını bul alanında bulun.​
Aynı pencerede Seçilenin üzerine yükle tikini açın ve burdan Türkçe yamanızı seçin.​
Aynı pencere en altta bulunan Yükle butonuna basarak yamanızı yükleyin.​
xenforo eklenti turkce yama nasıl yuklenir admin panel.png

Tüm işlemler bukadardır, güle güle kullanın...

Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.