Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo 2 Dış bağlantı veriyor mu? Vermiyor mu? Nofollow

VasY

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mantıken anladığım ama teorik olarak kavrayamadığım bir durumdan bahsetmek sormak ve karşılığında bilgi olarak güzel cevaplar olmasını bekliyorum..

Yaklaşık iki senedir kendi forumum var yaklaşık değil 2 seneyi geçecek..
Ben zamanında site tanıtımları reklam yapma yerlerini açmıştım burada baya sık paylaşımlar linkler olurdu /site adresleri v.s ..
Google' üzerinden kontrol ettiğimde spam görülmezdi veya aratma analizlerimde dış bağlantı backlink olayı gibi yansımazdı.. Burada'da site adresleri yazıyoruz konu içlerine yeri gelince mesela bunlar tıklanabilir oluyor.. R10' mantığında ise nofollow olarak girili olduğu için orasıda spama düşmüyor karalisteye girmiyor' ki oradakilerde tıklanabilir' olmuyorlar...

Merak ettiğim şu xenforo 2'de nofollow kendi içinde var zaten grup ayarlarında atlata'bilir'mi atlayamaz'mı şeklinde .. Ona evet desek ne olur hayır desek ne olur? Yani atlamaktan kastı nedir onun çevirisini tam net anlayamıyorum ben..

Bizim bu xenforo'da nofollow olayı işliyor ama kendi içinde konularda tıklanabilirlik'mi veriyor? Yani aslen konu içinde site adreslerinin paylaşımında zarar var mı? Yok mu?
Hani eski vbulletin kafasıyle reklam yasak falan diyorum ben sitemde bazen ama olay reklam yada üye çekecek anlamında değil' link girişi olmasın bu googleye yansımasın diye yapıyorum bunu ben.. zamanında site reklamlarına izin verirkende ne spam nede bir dış bağlantı görmemiştim sitemde.. Özel bir'şey yapmam gerekiyor mu? Link paylaşımına izin vermek istiyorum çünkü konu içlerinde... Hani nereden geldin ? XenForo Türkçe destek, XenForo eklenti ve tema topluluğu' den geldim gibi izin vermek istiyorum..

Nasıl yapılır ? Xenforo 2 Dış bağlantı veriyor mu? Vermiyor mu? Nofollow

Atlayabilir mi seçeneğini evet olarak seçtiğinizde linklere nofollow eklemesi yapmaz. Bunu genelde adminler kullansın veya sponsorlar kullansın diye xenforo tarafından bizlere seçenek olarak sunulmuş. Noopener eklemesi de sadece bir bağlantı olduğunu belirtir onda da bir problem yok. ;)
Merhaba xenforo da linklerin nofollow ayarlanması çok önem arz ediyor zira xenforo bir şekilde linklerinde index almasını sağlıyor site çikişli linkleri denetleyin eğer
class="link link--external" rel="nofollow" ekliyse link sonunda sorun yok ekli değilse siteniz için iyi olmaz.

Merhaba xenforo da linklerin nofollow ayarlanması çok önem arz ediyor zira xenforo bir şekilde linklerinde index almasını sağlıyor site çikişli linkleri denetleyin eğer
class="link link--external" rel="nofollow" ekliyse link sonunda sorun yok ekli değilse siteniz için iyi olmaz.
Mesela bir örnek yazı altına link koyulmuş şu şekilde.

Kod:
<a href="http://site.com" target="_blank" class="link link--external" rel="nofollow ugc noopener">site.com </a>

Ugc geçerli'mi?

Misal alt altta yazıcam karışıyor şuda direk linki atınca yani düz adresi yazınca zaten site onu başlık ve logo yapısı gibi gösteriyor bunda'da blok link şeklinde konu içinde gönderiyor.

Kod:
<a href="https://site.com" class="link link--internal fauxBlockLink-blockLink" target="" rel="" data-proxy-href="">
                        site.com adresi güncel paylaşımın yeri
                    </a>

Buda adresten belli olduğu üzere www şeklinde düz olarak konulduğunda.. Google durmadan güncelleme yapıyor geçen sene desklediği önem verdiğine bu sene mesela önemsiz diyor ben anlamadım olayı .. link paylaşılsın her türlüsü ama bu sıkıntı çıkarmasın konu içlerinde..

Kod:
<a href="http://www.site.com" target="_blank" class="link link--external" rel="noopener">www.site.com.tr</a>

Ayrı ayrı yazdım sıkıntı olursa birleştirin... Karışmasın diye..

Atlayabilir mi seçeneğini evet olarak seçtiğinizde linklere nofollow eklemesi yapmaz. Bunu genelde adminler kullansın veya sponsorlar kullansın diye xenforo tarafından bizlere seçenek olarak sunulmuş. Noopener eklemesi de sadece bir bağlantı olduğunu belirtir onda da bir problem yok. ;)

Çözüm
Yani hocam şu eski kafa vbulletin olayı sitede reklam yapmadan ziyade spam'a düşeriz olayı ortadan kalmış oluyor dimi?
Adamlar paylaşsın falanca yerden geldim dediğinde... nerden kardeşim diye sorayım oda bana sitesini nasıl yazarsa yazsın ama google amcayı sinirlendirmesin.. o olay bu olay doğrumu ?

Yani benim user.php içine kod atarak linklerin tıklanabilirliğini kaldırmama gerek yok..

Forum bu kullanıcılar bağlantı tabii ki paylaşacak. Hiçbir problem olmaz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.