Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Xenforo 2.1 URL problemi

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

ByFataLTR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba.
Demo deneme sitemde xenforo 2.1 yükledim fakat URL problemi var. Yani SEO Dostu URL ve URL Türkçe Karakter Kullanma ayarlarını etkinleştirince konu açarken falan 404 hatası veriyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir?

Son düzenleme:
Bazen htaccess.txt şeklinde olabiliyor, bu şekilde olmalı: .htaccess

Bazen htaccess.txt şeklinde olabiliyor, bu şekilde olmalı: .htaccess
Teşekkür ederim Uğur abi cpanelden kaynaklıymış o dosyayı kopyalamıyormuş. Sen söyleyince filezilla ile bağlanıp hallettim. Konuyu silin isterseniz gereksiz bir konu olmuş olacak çünkü.

Teşekkür ederim Uğur abi cpanelden kaynaklıymış o dosyayı kopyalamıyormuş. Sen söyleyince filezilla ile bağlanıp hallettim. Konuyu silin isterseniz gereksiz bir konu olmuş olacak çünkü.
Aynı sorunu yaşayan başka birileri de bu konudan faydalanabilir, onun için konu silinmeyecektir.

Aynı sorunu yaşayan başka birileri de bu konudan faydalanabilir, onun için konu silinmeyecektir.
Uğur abi ekstra konu açmayayım başka bir meselem daha var. Site taşıma işlemi yapacağım. Komple yedek alıp mı taşıyayım yoksa sıfırdan kurulum yapıp veritabanı yedeğini mi yüklüyeyim? Çok fazla gereksiz dosya birikti sadece sql yedeği ile taşımak mümkünse öyle yapmayı düşünüyorum. Sen nasıl bir taşıma önerirsin? Xenforo 2.0.12 sitem, xenforo 2.1i kurup eski sitenin sql yüklesem taşıma işlemi hallolur mu?

Uğur abi ekstra konu açmayayım başka bir meselem daha var. Site taşıma işlemi yapacağım. Komple yedek alıp mı taşıyayım yoksa sıfırdan kurulum yapıp veritabanı yedeğini mi yüklüyeyim? Çok fazla gereksiz dosya birikti sadece sql yedeği ile taşımak mümkünse öyle yapmayı düşünüyorum. Sen nasıl bir taşıma önerirsin? Xenforo 2.0.12 sitem, xenforo 2.1i kurup eski sitenin sql yüklesem taşıma işlemi hallolur mu?
Sqlden yedek yuklersen direk olmaz sorun cıkarabilir.Normal yedekleme ve geri yukleme yap

Komple yedek alıp (FTP ve database) taşıma yapmak en sağlıklısı olacaktır. Sadece sql yeterli olmaz.

Ugur Ugur abi şimdi ben demo bir site kurdum, kendi sitemin yedeğini oraya kurup xenforo 2.1 e güncelledikten sonra farklı ayarlar yapıp her şeyi tamamlayınca orijinal siteye aktaracağım verileri. Fakat otomatik yönlendirme yapıyor eski siteye.

Eski site (asıl site): .net
Demo site: .net

Amacım .net sitesinde düzenleme yapıp tamamen işlemlerimi hallettikten sonra dosyaları .net sitesine aktarmak. Orijinal sitem 2-3 gün kapalı kaldı ve bu tarz işlemlerle daha fazla kullanıcıları rahatsız etmek istemiyorum.

Bu sefer de .net sitesine yüklediğim yedek ve dosyalar otomatik .net sitesine yönlendiriyor. Veritabanı yedeğini notepad++ ile açıp belge içindeki bütün .net kelimesini .net ile değiştirip öyle veritabanına yükledim ama yine otomatik yönlendiriyor. Sanırım dosyaların içinde düzenlemem gereken yerler var. Bilgin var mı bu konuda abi?

Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.