Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Xenforo 2.0 dan 2.1 geçmek için destek.

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

GoktugHan

Kullanıcı
Kullanıcı
Şu anda xf 2 kullanıyorum ve açıkcası 2.1'e güncellemeye biraz korkuyorum. Tema ve eklentilerimin 2.1'de uyumsuzluk yaşayacağından korkuyorum. Böyle bir şey söz konusu olur mu? 2.1'e güncellersem eklenti ve temalarım sorun yaratır mı? Hepsi 2.0 için çünkü şu an. Eğer sorun olmazsa güncelleyeceğim.

Benim gibi yap sende. sub domain aç kendi siteni praya kopyala üzerine 2.1.x beta kur. Biliyorsunuz geri dönüşü yok ancek yedek almanız lazım eski sürümünün tamamını

Şu anda xf 2 kullanıyorum ve açıkcası 2.1'e güncellemeye biraz korkuyorum. Tema ve eklentilerimin 2.1'de uyumsuzluk yaşayacağından korkuyorum. Böyle bir şey söz konusu olur mu? 2.1'e güncellersem eklenti ve temalarım sorun yaratır mı? Hepsi 2.0 için çünkü şu an. Eğer sorun olmazsa güncelleyeceğim.
Açıkcası bir çok eklentiniz çalışmayacağını özellikle like sistemine bir ucundan dokunuyor ise,TEMA’ların ise %100 çalışmayacağını söyleyebilirim.
Bahsettiğiniz eklenti ise bu günde böyle bir talep oldu. Ancak geçmiş bir versiyon için çalışma yapmak mantıksız ve gereksizdir.
Çünkü güncel yazılımdan istisnalar dışında kimse eski yazılıma geçmez ki,mantıklı olan bu.
O zaman zamanla kullanılmayacak bir yazılım için eklenti geliştirmek yazmakta mantıksız ne yazık ki. Yani ortalam 1 ay sonra kullanıcıları %90 xf 2.1 geçmek zorunda kalacak zaten. Bunun alt yapısını oluştururmak ise şimdiden sizin işiniz kolaylaştıracaktır.

Konu başlığınız konuyu özetleyici olarak düzenlenmiştir.

Son düzenleme:
Bu iş sarma saracak.. EMin olun bak..xf tarih olabilir bu seviyede..

O zaman biz yıllık güncelleme ile lisansı tazeleyen ve hataları bedava çıkaran emektarlarız.. Kazanan biz değil xf..
Kızıyorum, destek sitesi olarak sizlerde olmasanız parasını verdiğimiz xenforo sitesinde türkçe soru bile soramıyoruz ve biz bunları lider yapıyoruz..

Bu iş sarma saracak.. EMin olun bak..xf tarih olabilir bu seviyede..
Sarma saran ne ki ? Adamlar gayet emin ve mantıklı adımlar ile yazılımı geliştirmeye devam ediyor. Kaldı ki hiç bir şeyi aceleye de getirmiyorlar. Tüm test aşamalarını mümkün olduğunca hassas yapıp, min hata ile kalıcı sürüm güncellemesi çıkarmaya çalışıyorlar. Buna sitem etmek yerine bence sevinmek lazım diye düşünüyorum.

Açıkcası bir çok eklentiniz çalışmayacağını özellikle like sistemine bir ucundan dokunuyor ise,TEMA’ların ise %100 çalışmayacağını söyleyebilirim.
Bahsettiğiniz eklenti ise bu günde böyle bir talep oldu. Ancak geçmiş bir versiyon için çalışma yapmak mantıksız ve gereksizdir.
Çünkü güncel yazılımdan istisnalar dışında kimse eski yazılıma geçmez ki,mantıklı olan bu.
O zaman zamanla kullanılmayacak bir yazılım için eklenti geliştirmek yazmakta mantıksız ne yazık ki. Yani ortalam 1 ay sonra kullanıcıları %90 xf 2.1 geçmek zorunda kalacak zaten. Bunun alt yapısını oluştururmak ise şimdiden sizin işiniz kolaylaştıracaktır.

Konu başlığınız konuyu özetleyici olarak düzenlenmiştir.
Anlaşılan, 2.0'dan 2.1'e yükselmek için yavaştan hazırlanmam gerekli ^^ . Açıkçası temayı bir şekilde bulabilir veya alabilirim,lakin bir çok eklentim 2.1 uyumsuz olacak gibi. Zaten eklentilerimin bir çoğu "XenGenTr" sizin eklentileriniz güncellenecek, lakin diğer eklentiler için aynı şey söz konusu mu olur,bu konu hakkında bir fikrim yok. Sizlere saygım sonsuz ve gayet iyi anlayabiliyorum. Eninde sonunda her türlü geçiş yapacağım 2.1'e. En iyisi dediğiniz gibi hazırlanmaya başlamak. Yavaştan eklentilerimin 2.1 versiyonlarını aramaya başlayayım. Hem o sırada bir çok tema hazırlanmış olur 2.1 için. İlginiz ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım. İyi günler :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.