Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenfero 2 Hareketli Avatar

zRekkam

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba sunucuda imagemagick yüklü Admin panelinden " İmageMagick PECL Uzantısı " seçeneğini işaretlediğimde avatar koyunca bu sorun ortaya çıkıyor.

1606200560738.png

Nasıl yapılır ? Xenfero 2 Hareketli Avatar

Admin paneline girip, Mesajlara dosya ekleme seçenekleri nin en altında Imagemagick PECL extension seçmek gerekli.
Bende bu şekilde çözüldü.

php-pecl-png.22325
Bu sorunu daha önce MultiPHP sürümünün eski sürümde kalmış olmasından dolayı yaşamıştım. Kontrol etmenizde fayda var.
PHP sürüm ne ise MultiPHP sürüm de onu yapın cpanelden.

Olabilecek Çözüm Önerileri:

1 - CHMOD 0777 yapmak

FTP üzerinden data ve internal_data dizinlerinizi kontrol edin şu şekilde görülmesi lazım:
1606961117450.png

Alt klasörlerinde aynı şekilde olması gerekiyor buraya dikkat edelim.

2 - PHP Sürümünüzü Yükseltin

Eğer eski bir php sürümü kullanıyorsanız bunu yükseltmenizi tavsiye ediyorum veya
Örnek veriyorum 5.5 kullanıyor iseniz bunu 7.2 e yükseltin bu şekilde kontrol sağlayın.

ImageMagick eklentisinin, en son sürümü kullandığınızdan emin misiniz?

Olabilecek Çözüm Önerileri:

1 - CHMOD 0777 yapmak

FTP üzerinden data ve internal_data dizinlerinizi kontrol edin şu şekilde görülmesi lazım:
Ekli dosyayı görüntüle 14074

Alt klasörlerinde aynı şekilde olması gerekiyor buraya dikkat edelim.

2 - PHP Sürümünüzü Yükseltin

Eğer eski bir php sürümü kullanıyorsanız bunu yükseltmenizi tavsiye ediyorum veya
Örnek veriyorum 5.5 kullanıyor iseniz bunu 7.2 e yükseltin bu şekilde kontrol sağlayın.

ImageMagick eklentisinin, en son sürümü kullandığınızdan emin misiniz?
Evet en son sürümü kullanıyorum dediklerinizi denedim yine olmadı.

Evet en son sürümü kullanıyorum dediklerinizi denedim yine olmadı.
Tekrardan Merhaba.. :)

İki soru daha soracağım bunlara da kontrol sağlamanızı rica edeceğim.
Farklı (gif,png,jpg) resimler kullanmayı denediniz mi?

PHP üzerinde
1607012840702.png
Extensions bölümünden
gd eklentisini etkinleştirirmisiniz?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.