Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Windows 7 Desteği Sona Eriyor

FBEKER

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
windows-7-640x411.jpg

Microsoft’un Windows 7’ye tanıdığı ek destek süresi bu yılın sonunda dolacak.
2009’da piyasaya çıkmış olmasına rağmen, daha ancak bu ay Windows 10’a yenik düşen Windows 7’ye verilen teknik destek bitiyor. Microsoft’un 2015’te duyurduğu ek destek süresi, 14 Ocak 2020’de tamamen sona erecek. Micrasoft Windows 7 İle Alakalı Tüm Destek Metinlerini Silecek

Hala %37 civarında kullanım oranı bulunan işletim sisteminin destek sürecinin sona ermesi, bundan sonra kullanmanın da güvenli olmayacağı anlamına geliyor. Zira Microsoft, bu ek destek sürecinde gerektiği takdirde güvenlik güncellemelerini yapıyordu. Bundan sonra güvenlik güncellemesi de yayınlanmayacak.
Bir rapora göre Windows 7, iş dünyasında hala %43 gibi büyük bir oranda kullanılıyor. Steam kullanıcılarına, yani oyun dünyasına baktığımızda ise oranın geçen zamanla birlikte %26 civarına kadar düştüğünü görüyoruz.

Windows 7 Professional ve Windows 7 Enterprise sürümlerini yüksek hacimli olarak satın alan kurumsal müşteriler, Ocak 2023’e kadar uzatılmış destekten faydalanabilecekler. Ancak tek lisans almış olan son kullanıcılar için bu destek geçerli olmayacak.

Resmi Paylaşım https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020

Paylaşımına Sağlık Şirkette Hala Win7 kullanıyorum : )

Windows 7 Gibisi Yok Bence Cihazı Az Yoruyo Hem

güzel hızlı windows lar hepsi yakında gg olcak

artık ddr4/5 remler ve ssd diskler dönemi başlıyor. yavaş yavaş ev iş ofis kısacası tüm bilgisayar kullanıcıları ddr4/5 remler ve ssd disklere geçiş yapıyorlar.

Son düzenleme:
Bendede aynı şekilde windows 7 ve MacOS kullanıyorum. Windows 7 nin destek sona ermesi kötü oldu. Hayırlısı

Windows 8.1 ? bir windows 7 kadar olmasa da..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.