Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Webhosting mail sistemi kurulumu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sanjaytr

tpc.net.tr/forum
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://tpc.net.tr/forum
webhosting'ime xenforo kurulumunu yaptım. fakat girişte e posta onayı için mail gönderemiyorum üyelere. benzer bir sorun yaşayan ya da çözümünü bilen birileri varsa çok minnettar olurum

hostingimin kendi e posta servisi var zaten. Fakat

Ekli dosyayı görüntüle 25272
Ayarlarım bu şekilde olmasına rağmen ( hostingim tarafından yapmam gereken ayarlar bu şekilde olduğu söylendi ve kendim kullanırken çalışıyor)
Ekli dosyayı görüntüle 25273
ve bu ayarlardayken e posta gönderme testi yaptığımda başarılı oluyor fakat mail asla hedef mail adresine gelmiyor.

Not: sunucu içindeki farklı bir mail adresine örneğin [email protected] adresine gönderdiğim mail ulaşıyor. Fakat gmail'e gönderdiğim mailler başarıyla çıkıyor fakat ulaşmıyor.
Spam mail düşüyordur baktınızmı

Spam mail düşüyordur baktınızmı
Evet baktım spam'a düşmüyor.
--------------------------------------------
Sanırım sorun cloudflare den kaynaklı.
Https için Ssl olarak cloudflare kullanıyorum. Ssl aktif olduğunda manuel olarak da mail atamadığımı fark ettim.

Evet baktım spam'a düşmüyor.
--------------------------------------------
Sanırım sorun cloudflare den kaynaklı.
Https için Ssl olarak cloudflare kullanıyorum. Ssl aktif olduğunda manuel olarak da mail atamadığımı fark ettim.
cloudflare yapar o sorunu, bendede olmuştu.

Tüm sorunları çözdüm. Cloudflare bağlantısını kestim. Şu anda manuel olarak hem mail atabiliyorum. Hem de mail alabiliyorum. Fakat xenforo üzerinden mail gönderemiyorum. Mail alma kısmında bir sorun yok (bize ulaşın menüsünden test ettim) mailleri alabiliyorum. Fakat test mailini bir gmail hesabına gönderdiğimde mail yok oluyor. Gitmiş görünüyor xenforoda fakat gmail hesabına ulaşmıyor.

Hâlâ çözemedim

Birde SSL mail sistemi kapatın ve varsayılan sistem ile mail göndermeyi deneyin, muhtemelen yine aynı sorun olacak. Bunun en büyük sebebi ise sunucu mail çıkışına izin vermemesi olabilir.
Ek olarak mail sunucusu nerede ise tüm hostinler de var. Ancak spam konusunda sıkıntlar yaşanıyor, mail sistem iartık çok karmaşık ve çok fazla optimize, güvenlik yönlendirmeleri ile doğru şekilde gönderilebiliyor. Bunuda normal cihazlar, hostingler başarmak çok olası değil.
Konu biraz karışmış, anlayamadığım noktalar da var. En başta dediğim gibi kurumsal mail sistemine geçin rahat edin ve CF kullanmaya da devam edebilirsiniz.

Birde SSL mail sistemi kapatın ve varsayılan sistem ile mail göndermeyi deneyin, muhtemelen yine aynı sorun olacak. Bunun en büyük sebebi ise sunucu mail çıkışına izin vermemesi olabilir.
Ek olarak mail sunucusu nerede ise tüm hostinler de var. Ancak spam konusunda sıkıntlar yaşanıyor, mail sistem iartık çok karmaşık ve çok fazla optimize, güvenlik yönlendirmeleri ile doğru şekilde gönderilebiliyor. Bunuda normal cihazlar, hostingler başarmak çok olası değil.
Konu biraz karışmış, anlayamadığım noktalar da var. En başta dediğim gibi kurumsal mail sistemine geçin rahat edin ve CF kullanmaya da devam edebilirsiniz.
Manuel olarak yani gmail uygulamasına domain mailim ile giriş yapıp herhangi bir gmail, outlook hesabına mail gönderdiğimde mail gönderiliyor. Yani sunucu mail çıkışına izin veriyor. Xenforo'nun dahili e posta sistemi olması gerektiği gibi çalışmıyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.