Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Üye olmayandan içeriğin bir kısmını gizlemek ve bir kaç soru

Mahir

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Üye olmayan kullanıcılardan forum içeriğinin bir kısmını gizlemek istiyorum. Ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Ayrıca kafamda bir soru işareti var içeriği gizlemek arama motorları için sağlıklı mı? Google'da siteyi ziyaretçi gibi görüntülüyorsa yazının büyük çoğunluğunu gizlersem nasıl değerlendirir? Ya da google siteyi o şekilde görmüyor mu?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Üye olmayan kullanıcılardan forum içeriğinin bir kısmını gizlemek istiyorum. Ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Ayrıca kafamda bir soru işareti var içeriği gizlemek arama motorları için sağlıklı mı? Google'da siteyi ziyaretçi gibi görüntülüyorsa yazının büyük çoğunluğunu gizlersem nasıl değerlendirir? Ya da google siteyi o şekilde görmüyor mu?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

İçeriği gizlemek kelimeleri botlara karşı olarak engelleme işlemi görmektedir. Tabiki de bunun zararı çoktur. Sitenizde aranma sayısı düşer ve anahtar kelimeniz oluşmaz bu süreç içerisindede siteniz belli bir hite ulaşmaz google.com adresine bir kelime arattığınızda size çıkıcak kelimelerden siteler sunucaktır. Sizinde oluşturduğunuz site içeriği kelimelerden olucaktır. Pek sağlıklı olucağını zannetmiyorum

Merhaba,

İçeriği gizlemek kelimeleri botlara karşı olarak engelleme işlemi görmektedir. Tabiki de bunun zararı çoktur. Sitenizde aranma sayısı düşer ve anahtar kelimeniz oluşmaz bu süreç içerisindede siteniz belli bir hite ulaşmaz google.com adresine bir kelime arattığınızda size çıkıcak kelimelerden siteler sunucaktır. Sizinde oluşturduğunuz site içeriği kelimelerden olucaktır. Pek sağlıklı olucağını zannetmiyorum
Peki hocam alternatif gizleme yöntemleri var css ile mesela tabii bunlar öğeyi denetle kısmında düzeltilebilir şeyler ancak dümdüz bir kullanıcı için aşılması zor engeller böyle şeylerin bir zararı var mı?

Verimli ve üye olmaya iten bir yöntem arıyorum yoksa insanlar bakıp çıkmayı çok seviyor :)

İçeriği gizlemek yerine eğer sitenizde bol miktarda Resim, link varsa onları gizleyin. Böylece ziyaretçileri üye olmak zorunda bırakırken arama motorları ile iyi geçinmeye devam edersiniz :)

Peki hocam alternatif gizleme yöntemleri var css ile mesela tabii bunlar öğeyi denetle kısmında düzeltilebilir şeyler ancak dümdüz bir kullanıcı için aşılması zor engeller böyle şeylerin bir zararı var mı?

Verimli ve üye olmaya iten bir yöntem arıyorum yoksa insanlar bakıp çıkmayı çok seviyor :)

Kendine özgün makale geliştirmek forumun veya siten hangi yöne hitap ediyorsa o konu üzerinde kendi düşüncelelerini ortaya koymak daha yararlı olucaktır.

bir yöntem arıyorum yoksa insanlar bakıp çıkmayı çok seviyor
1- Forumlara artık Adsense/Google itibarı azaldı.
2- İçerik gizleme olarak 2 yöntem denedim.. Birincisi blur sistemi diğeri ise 300 karaktere kadar göster eklentisi..Google hiç sevmedi. İsterseniz başka yöntem deneyin açık olmadıkça sizi sevmeyecektir..
3- Google Adsense beni hiç sevmedi. Search bir sürü kapsam dışı linkler oluştu..
4- Ne yaparsanız yapın Google xenforoya üvey evlat muamelesi yapıyor. Altın üyelik sisteminizi yerleştirirseniz adsenseye gerek bile kalmaz.
5- 5 Yıl ücretsiz sistem kullandım ama masraflar artınca girmek zorunda kaldım..
6- Forumlarda hiç bir üye reklamları tıklamıyor..
7- Nisan güncelleme sonrası tüm siteler can çekişiyor. Yakında 2.güncelleme ile ilk güncelleme arasında çalışanlara müfakat olacağına inanıyorum tabiki çalışmışlarsa..
8- Kopy paste yaparsanız sınıfta kalırsınız.. Emin olun..

Sayfa kaynağını hiç etkilemeden üye olmayanlara belirlenen sayıda kelime gösteren bir eklenti işinize yarar mı? :)

Capture.JPG

Hayır mesaj içeriği olduğu gibi duruyor.

222.JPG

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.