Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? URL sonundan ID kaldırmak?

metalgear

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar
Bazı müşterilerim link sonundaki ID alanını kaldırmak istiyor.

Bunun teknik olarak bir yöntemi var mıdır? Zorunlu olarak isteniyor bu durum.

bu pek mümkün gibi görünmüyor, xf yapısına aykırı bir durum bence. bazı yurttaşlar TC kımlık no kullanmak ıstemıyor gibi bir sey bu durum. ancak üstatlar cevaplayacaktır yinede.

Bütün herşey ID yapısı üzerinden dönüyor. Böyle birşey şu an ki yapı ile mümkün değil... Belki htaccess veya başka eklentiler ile ID yeri değiştirilebilir...

Oluşturduğunuz içeriklerde id olmak zorunda biliyorum. Ama kategoriler için resimde gösterdiğim gibi yaparsanız belki işinizi görebilir.

Ekli dosyalar

• IMG_0451.jpeg
    IMG_0451.jpeg
    130.7 KB · Görüntüleme: 8
Bütün herşey ID yapısı üzerinden dönüyor. Böyle birşey şu an ki yapı ile mümkün değil... Belki htaccess veya başka eklentiler ile ID yeri değiştirilebilir...
Teknik bir yolu vardır diye düşünüyorum. Yani herşey id ye sahip olabilir ama url içinde görünmeden olsa iyi olur

Teknik bir yolu vardır diye düşünüyorum. Yani herşey id ye sahip olabilir ama url içinde görünmeden olsa iyi olur

Teknik yolu şöyle olabilir tüm konular için konu açılırken otomatik olarak url oluşturulur, ID yerine bu oluşturulan URL parametresi dikkate alınarak adresler oluşturulur. Ancak böyle bir sistem için çekirdek yapısı dahil komple değişiklikler gerekir. Kısacası bir önceki mesajımda yazdığım gibi imkansıza yakın...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.