Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

TR alan adları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceyda

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba,

Haziran'da herkese açılacak olan TR domain uzantıları hakkında bir fikir istişaresi yapmak istedim. Sizlerin düşünceleri nedir?

Teşekkürler.

Forumlarda (bana göre demeliyim) talep, içerik ve yönetim kadrosu üçlüsü başarının temelini oluşturuyor. Diğerleri aksesuar ya da makyaj gibi tâli unsurlardır, değişiklik gösterebilir

bir çok projemde kullanıyorum, hiçbir açıdan olumsuz bir yanını görmedim.

Elbette bir site için içerik öncelikli öneme sahip. Yalnız kimliğini yansıtan, göze/kulağa hitap edecek jenerik bir alan adı da her zaman kendi önemini korur. .TR alan adı bünyesinde bir çok jenerik isim boşa çıkabilecek. Dahası kendi güzide ülkemizin alan adı uzantısını kullanmış olacağız. Bence heyecanlı bir bekleyiş benim için. Tabi farklı yorumlar da olabileceği için bu başlığı açtım; Artılar/Eksiler değerlendirelim diye.​

hangi uzantı acılacak tam olarak? .TR ama orta uzantısı ne olacak?

Elbette bir site için içerik öncelikli öneme sahip. Yalnız kimliğini yansıtan, göze/kulağa hitap edecek jenerik bir alan adı da her zaman kendi önemini korur. .TR alan adı bünyesinde bir çok jenerik isim boşa çıkabilecek. Dahası kendi güzide ülkemizin alan adı uzantısını kullanmış olacağız. Bence heyecanlı bir bekleyiş benim için. Tabi farklı yorumlar da olabileceği için bu başlığı açtım; Artılar/Eksiler değerlendirelim diye.​
Söylediklerinize bir noktaya kadar katılmakla birlikte, bahsetmiş olduğum 3 ayağın (talep, içerik, yönetim) gücü ile herhangi bir ismi marka yapmak zor olmayacaktır. Farklı içerikler ve alanlarda bunu başarmış ekiplerin bir üyesi olarak içtenlikle söylemek isterim

anladım, o kadar çok uzantı vs cıktı ki kafamız çorba gibi oldu. hayırlısı.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.