Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

themehouse temalarını kurma

fearles1453

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar bilidiginiz uere bu fırmanın temalarında 2 adet dosya cıkıyor 1 i style 1 chil nasıl kurucam yarım yamalak oluyor hep acık olan arkadasları etıketlıyorum belki yardımcı olurlar

@ayberk_eryilmaz
@gfbsenol444 siz biliyormusunuz ?

1573600497489.png

Upload dosyasının içindekileri ftpye atın.

style.uix_pro.xml (ana tema), bunu tema yükleme alanından bağımsız bir tema olarak yükleyin. Temayı üyelere kapatın ve tema üzerinde hiçbir düzenleme yapmayın.

Sonra child.uix_pro.xml (alt tema) bu temayı kurun ama kurarken ana temaya alt tema olarak kurun. Forumda kullanacağınız tema bu tema olacak. Tema düzenlemelerini bu tema üzerinden yapın.

İlerde temaya güncelleme gelirse sadece ana temayı güncelleyeceksiniz ve şablon birleştirmesi yaparak güncellemeler alt temaya da uygulanmış olacak. Bu şekilde tema üzerinde yaptığınız düzenlemeleri de kaybetmeyeceksiniz.

Ugur Ugur, Bey bende bir adet lisanslı tema aldım themehouse değilbaşka yerden aldım.
child tema biraz karmaşık geldi çok düzenleme istiyor.. Şöyle yapsam ana temayı kursam misafire kapatsam aynı ana temayı onun alt forumu yapsam ilerde çıkacak güncellemeleri alır mı ?

Ugur Ugur, Bey bende bir adet lisanslı tema aldım themehouse değilbaşka yerden aldım.
child tema biraz karmaşık geldi çok düzenleme istiyor.. Şöyle yapsam ana temayı kursam misafire kapatsam aynı ana temayı onun alt forumu yapsam ilerde çıkacak güncellemeleri alır mı ?
Evet olabilir.

Bir tema kurarken temanın ana .xml kurarsınız. Örnek: style-uix_dark.xml
Eğer varsa alt temanın .xml dosyasını ana temanın altına kurarsınız. Örnek: child-uix_dark
Eğer alt tema .xml yok ise tema ekle tıklayarak ana temayı seçersiniz ve isim girerek kaydet dediğinizde alt tema oluşturulur.

1573637720140.png
1573637787231.png

Tema güncelleme yaparken temanın üzerine yazdır (Overwrite style) işaretleyin ve alt tarafından ana temanızı seçerek içe aktarımı başlatın.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.