Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Tema Renk Nasıl Değiştirilir?

Escobar

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba tema üzerinde renk değiştirme işlemleri gerçekleştiriyorum bir hayli zor. Kodlamadan anlamadıgım için panelden yapmam gerekiyor ve hangisi nereyi değiştiriyor bir ton kategori mevcut.
Şunun üzerinde çok durdum fakat bir türlü bulamadım. Ekte görünen daire içerisinde ki alanların rengini nasıl değiştirebilirim?

Ekli dosyalar

• vvv.png
    vvv.png
    46.7 KB · Görüntüleme: 49
Kullandığınız temanın extra.less şablonuna şu kodu ekleyin:
CSS:
.block-header {
    color: renkadi;
    background: renkadi;
}
Yazının rengi için "color" bölümüne, yazının arkası için "background" bölümüne rengin adını veya HEX kodunu girebilirsiniz.

Bu arada kullandığınız tema nedir?

Kullandığınız temanın extra.less şablonuna şu kodu ekleyin:
CSS:
.block-header {
    color: renkadi;
}
Yazının rengi için "color" bölümüne, yazının arkası için "background" bölümüne rengin adını veya HEX kodunu girebilirsiniz.

Bu arada kullandığınız tema nedir?
Majdev kullanmaktayım. Bloklar sekmesi varmış php adminde onu hallettim. Bir sorum daha olacak şurası kaldı sadece her şey tamam.
Bu kısmı hangi kod ile düzeltebilirim extralessten veya php adminde hangi yolu izlemem gerek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• vvv.png
    vvv.png
    36.2 KB · Görüntüleme: 21
extra.less şablonuna aşağıdaki kodları ekleyebilirsiniz:
CSS:
.node-stats {
}

Çözüm
extra.less şablonuna aşağıdaki kodları ekleyebilirsiniz:
CSS:
.node-stats {
}
şu kısım içinde bir kod yapıştırırsan hacca gitmiş kadar olursun çok dua ederim :D

Ekli dosyalar

• vvv2.png
    vvv2.png
    38.9 KB · Görüntüleme: 21
şu kısım içinde bir kod yapıştırırsan hacca gitmiş kadar olursun çok dua ederim :D
Rgb şeklinde girince oldu teşekkür ederim. bir sıkıntı daha farkettim eke bırakıyorum kod verirsern çok sevinirim <3 Konuya yazılan yazıların arkaplan renginide değiştiremedim.

Ekli dosyalar

• vvv3.png
    vvv3.png
    7 KB · Görüntüleme: 17
  • vvv2.png
    vvv2.png
    38.9 KB · Görüntüleme: 22
Mesaj kutusu için:
CSS:
.message-cell.message-cell--main {
}

Kullanıcı paneli için:
CSS:
.p-navgroup {
}

Mesaj kutusu için:
CSS:
.message-cell.message-cell--main {
}

Kullanıcı paneli için:
CSS:
.p-navgroup {
}
Çok teşekkür ederim. Temam bitti sayenizde elinize kolunuza sağlık. f12 ile kodları alıp yapıştırmayı öğrendim mantığı anladım.
son olarak efendim şu kısmı cidden bulamadım baya bakındım da burayı da verme şansınız var mı?
mouse ile tıklama yapınca konu mesaj kısmına renk değişiyor. Nereye yazı yazacak olayım heryerde aynı sorun.

Ekli dosyalar

• sss.png
    sss.png
    25.1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Tıkladığınız zaman olan renkten mi şikayetçisiniz?
CSS:
.fr-box.fr-basic.is-focused {
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.