Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Teknofirst Hosting Şirketi Kapanmış

Öncelikle kalite tabiki, sonrasında fiyat politikası geliyor :)

Senin yolun alper ile kesişecek :) bence sende ona gel ha fiyatlar biraz tuzludur ama kalite ve performans olarak seni çok tatmin edecektir.

Merhabalar, Teknofirst müşterisiyim ve kapandığı konuşmalarını forum sitelerinden duyuyorum. Bu nasıl bir şirket ki; Kapanma mesajı dahi çekmiyor ve bilgilendirme yapmıyor. Bilgi ve Teknoloji Kurumu bu şirketin kapanmasından dolayı mağduriyeti gidermesi adına bu şirkete neden yaptırım uygulamıyor ve kontrol etmiyor. Bu şirketten yıllık ödemesini yaparak almış olduğum hosting hizmeti mevcut ve kullanılmayan hizmet ödemesinin geri iadesini neden yapmıyor yada yapmadı. Hiçbir şekilde sitenin yedeğini dahi alma fırsatım olmadı. Sizce bu mağduriyet için ne yapmak gereklidir. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim.

Merhaba yorumlar efsane gerçekten. adam domin diyor host demiyor. Hosting firma tavsiyesi veriyorsunuz.
Her yerden domain register edilmez ve tavsiye etmem hiç kimseye domain o firmada ise firma yetkililerine ulaşmayı deneyerek transfer kodunu alın. Eğer ulaşıyorsanız, domain hangi firmadan alıyorsa o firmaya ulaşın. Eğer o firmayada ulaşıyorsanız. İcann başvuru yapınız.
.com.tr tarzı domain ise metunic yardımcı olacaktır.

Merhaba konunun başlığına bakın domin yazıyormu :) ayrıca teknofirst şirketi domain kaydı yapsaydı kolay kolay kapanmazdı, demekki aracılık yapıyor,
firma hakkında pek bilgi sahibi değilim, ama transfer kodunada gerek duymayabilir, şahıs o domain firmasından bir üyelik oluşturur oluşturduğu üye mail adresine aktarım yaparlar. bu işlemler içinde teknofirst firmasına gerekde kalmayabilir, zaten adamlara ulaşamıyor domain firması ile iletişime geçip ulaşamadığını mağdur olduğunun kanıtını göstererek, ve kimlik bilgilerini vererek domaini kendi üzerine alacak.

Ek olarak;
Metunic eski adıyla Nic.tr'dir. .TR uzantılı domainler artık belgesiz olunca kendi sistemlerine geçtiler. Bunların hepside ODTÜ markası altında çalışıyorlar. yani birtek metunic değil tüm domain firmaları .TR kaydı oluşturma yetkileri var. son olarak her yerden domain alınmaz evet bende TÜRKİYE'dekilere güvenmiyorum höt dediğinde ötüyorlar milletin bilgilerini, yabancı firmalardan ise bana göre dünyada en iyi domain firması NameCheap

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.