Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği TC Kimlik Doğrulama

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

Reşat Türksoy

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba

Apocalypse TC Confirmation eklentisini satın aldım. Fakat bazı geliştirilmesini istediğim özellikler vardır. (Veya sıfırdan eklenti de olabilir.)

1. Dahil edilen bilgileri saklama alanı oluşturulsun, ve bu alandaki verilere sadece yönetim panelinden erişilebilsin (girilen Ad Soyad, Doğum Yılı ve TC Kimlik No),
2. Yönetici isteğe bağlı görsel yüklenmesini talep edebilsin (TC Kimlik kartı, Selfie)
3. Üye olduğu tarih, İP adres bilgileri yer alsın
4. Bilgilere erişebilecek kullanıcı(lar) belirlenebilsin,
5. Bilgiler yönetim panelinde tablo olarak gözüksün ve arama çubuğu ile filitre gibi imkanlar olsun,
6. Sayfa başı gösterilecek kayıt sayı ayarlanabilsin
7. Geliştirilecek kodda Güvenlik zafiyeti kesinlikle olmamalıdır.

İlave olarak, eğer kullanıcı TC Kimlik Doğrulama yapmadıysa, forumda uygun yerde konumlandırabileceğim Uyarı şeklinde bir eklenti istiyorum. Sürekli göze batsın.

İşi yapacak olanla mutlak surette anlaşma imzalanacak ve ödeme resmi yapılarak fatura talep edilecek.

Bu konuda destek olabileceklerden geri dönüş bekler

İyi forumlar dilerim.

Merhabalar,
Öncelikle isteklerinizi içinde mantıklı olan yada olmayan bazı alanlar var. Bu gibi özel bilgilere birilerinin erişmesi siz bunu örnek yönetici olarak düşünüyorsunuz ancak yönetici güvenilir olacak diye bir kaide yok. Bir gün elaman tersinden kalkar ise ne olacak?
Diğer açıdan ise kötü niyetli insanlar veri tabanınıza erişir ise ne olacak ?
Yani bunları bir yerde depolamak demek onlara erişile bilir demektir. Erişile bilinen bir veride o yada bu şekilde alına bilir demektir. Ne güvenliği alırsanız alın bunun önüne geçmek bence imkansız. Bunlardan biri olduğunda kişisel bilgileri ele geçirilmiş biri bunu fark eder ve size bu konu yasal bir yol ile yaklaşır ise (yasal bilgim yok) neler ola bilir bilmiyorum.

Değişiklik bilgiler ise zaten xenforo içinde bu var olan bir yapıdır, bunun için bir eklentiye ihtiyacınız yok, Ancak bu verilerin bir saklama zamanı var bilginize.
kullanıcı_değişim_gunlugu.png

Doğrulama için resim ekleme gibi bir özellik ise bence yine tehlikeli ama bir yandan mantıklı gibi.

Uyarı için ise xenforo kendi uyarı sistemi kullana bilirsiniz. Her fonksiyon size ilave masraf demektir ;)

Şu an aklıma gelenler bunlar, tercih yine sizin ve kodlayacak kişinin bilgi, ola bilecekler hakkında cesaretine kalmış. Bunun için ise orijinal koder A apocalypse erişebilirsiniz. Buradan yada kendi forumdan xenforo.web.tr.
Erişemez iseniz bana bilgi verin ben size dönmesini sağlarım ancak yazar, yazmaz onun adına bir şey diyeme.

Sayılarım ile...

Merhabalar,
Öncelikle isteklerinizi içinde mantıklı olan yada olmayan bazı alanlar var. Bu gibi özel bilgilere birilerinin erişmesi siz bunu örnek yönetici olarak düşünüyorsunuz ancak yönetici güvenilir olacak diye bir kaide yok. Bir gün elaman tersinden kalkar ise ne olacak?
Diğer açıdan ise kötü niyetli insanlar veri tabanınıza erişir ise ne olacak ?
Yani bunları bir yerde depolamak demek onlara erişile bilir demektir. Erişile bilinen bir veride o yada bu şekilde alına bilir demektir. Ne güvenliği alırsanız alın bunun önüne geçmek bence imkansız. Bunlardan biri olduğunda kişisel bilgileri ele geçirilmiş biri bunu fark eder ve size bu konu yasal bir yol ile yaklaşır ise (yasal bilgim yok) neler ola bilir bilmiyorum.

Değişiklik bilgiler ise zaten xenforo içinde bu var olan bir yapıdır, bunun için bir eklentiye ihtiyacınız yok, Ancak bu verilerin bir saklama zamanı var bilginize.
Ekli dosyayı görüntüle 22611

Doğrulama için resim ekleme gibi bir özellik ise bence yine tehlikeli ama bir yandan mantıklı gibi.

Uyarı için ise xenforo kendi uyarı sistemi kullana bilirsiniz. Her fonksiyon size ilave masraf demektir ;)

Şu an aklıma gelenler bunlar, tercih yine sizin ve kodlayacak kişinin bilgi, ola bilecekler hakkında cesaretine kalmış. Bunun için ise orijinal koder A apocalypse erişebilirsiniz. Buradan yada kendi forumdan xenforo.web.tr.
Erişemez iseniz bana bilgi verin ben size dönmesini sağlarım ancak yazar, yazmaz onun adına bir şey diyeme.

Sayılarım ile...

Merhaba
Öncelikle detaylı cevapladığınız için teşekkür ederim.

Yazdıklarınızdan ve araştırmalarımdan yola çıkarak anladığım, verilerin her hangi bir şekilde sızdırılması suç ve bunun yasal sorumluluğu vardır. Lakin almak istediğim önlem, özellikle son zamanlarda artan dolandırıcılık vakalarının karşisina geçmek, sahte bilgilerle üyelikleri engellemek, yasal mercilerden gelebilecek olan her hangi bir talepte ilgili üye hakkında detayları iletebilme. Bu şekilde bir sisteme sahip olmak, bir nebze olsun kötü niyetlileri platformdan caydıracaktır.

Öte yandan, dediğiniz gibi, verilerin çalınması durumunda bunun yasal sorumluluk tarafı vardır.

Çözüm bulmak adına gerekirse manuel doğrulama ve ilgili bilgileri e-postaya dahi olsa talep etmeyi planlıyorum.
Biraz daha düşünüp uygun çözüm bulmaya çalışayım.

Tekrar teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.