Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Taşıma sonrası ekli dosyalar gözükmez oldu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

beratyuksel

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
http://vermekistemiyorum.com
Profesyonel düzeyde yardım gerektiği için siz değerli yöneticileri etiketliyorum. @eTiKeT™ @netr0n LaDezs LaDezs

Denemediğim hiçbir şey kalmadı. CloudPanel kullanan sunucumdan aaPanel başka bir sunucuya geçiş yaptım. Dosyaları ZIP olarak sıkıştırıp, phpMyadmin'den SQL dışarı aktarıp yedeğimi alıyorum ve yeni sunucuya kurulumu yapıyorum. Her şey sorunsuz, her şey yerli yerinde fakat yeni sunucuda içerik resimleri gözükmüyor.
İki sunucunun PHP sürümlerinde ve kurulu php addonlarda hiçbir fark yok. Resimler sadece yedeği aldığım sunucuda çalışıyor. Yeni sunucuya geçiş yaptığımda resim upload edince, o resim çalışıyor fakat eski sunucudan kalmış resimler çalışmıyor. XenForo konsoldan hata mesajı vermiyor, error_log dosyamda 404 verdiğini görüyorum.

İlk kurulumda avatar ve logoda gözükmüyordu. Chmod yani data ve internal_data'ya 755 vererek bu sorunları çözdüm.
Önceki sunucuda yerleşik PHP resim uzantısı kullanıyordum, bu sunucuda da aynısını kullandım fakat belki çözüm olur diye imagick açtım.
XENFORO DESTEK FORUMUNDA EKSİK DOSYALARDAN ÖTÜRÜ BU HATA OLUŞABİLECEĞİ YAZIYOR FAKAT AYNI DOSYALARLA ESKİ SUNUCUYA KURULUM YAPTIĞIMDA HİÇBİR HATA OLMADAN ÇALIŞIYOR.

Dragonbyte ve watermark eklentileri kurulu. Bunun dışında ekli dosyalara müdahale edebilecek bir eklenti bulunmuyor.

Çözüldü Taşıma sonrası ekli dosyalar gözükmez oldu

Sunucular arası sistem taşımalarında bu tarz durumlar olur. Şöyle bir yol izleyelim. Watermark'i mevcut sistemden kaldırın herşey defaulta dönsün. Daha sonra Default bir sistem aktarımı gerçekleştirelim. Watermark eklentisini sistem taşima sonrasi baştan kurup çaliştiralim. Buradaki sorunun eklenti taraflı oldugunu düşünüyorum. Eğerki veri tabanları karakter setleri ve sürümleri ayni ise geriye fazla bi kriter kalmaz. Birçok farklı kontrol panelinde xenforo sistemini çaliştirdik stable olarak ama eklentiler için aynısını diyemem birçok eklenti bazı kontrol panellerinde sağlikli çalişmiyor. Bir Cache , Yazma ve okuma izni , php Modüller , Veri tabani karakter setleri ve sql server sürümü xenforo sürümü kullanılan eklentilerin sürümleri...
Ek Güncelleme:
Sunucu 1'deki yedeği, sunucu 2 ye kurup tekrar 1'e attığımda düzelme yaşanmıyor. bundan 1 ay önceki yedeklerde resimler çalışıyor fakat o yedeği başka bir sunucuya kurup tekrar eskiye aldığımda hiçbir şekilde çalışmıyor.

Sunucular arası sistem taşımalarında bu tarz durumlar olur. Şöyle bir yol izleyelim. Watermark'i mevcut sistemden kaldırın herşey defaulta dönsün. Daha sonra Default bir sistem aktarımı gerçekleştirelim. Watermark eklentisini sistem taşima sonrasi baştan kurup çaliştiralim. Buradaki sorunun eklenti taraflı oldugunu düşünüyorum. Eğerki veri tabanları karakter setleri ve sürümleri ayni ise geriye fazla bi kriter kalmaz. Birçok farklı kontrol panelinde xenforo sistemini çaliştirdik stable olarak ama eklentiler için aynısını diyemem birçok eklenti bazı kontrol panellerinde sağlikli çalişmiyor. Bir Cache , Yazma ve okuma izni , php Modüller , Veri tabani karakter setleri ve sql server sürümü xenforo sürümü kullanılan eklentilerin sürümleri yane bir çok alana geniş çapli bakmak gerekiyor. Eğerki kontrol paneliniz cpanel veya plesk olsaydi sizden giriş ister kontrolünü sağlardım ama farklı kontrol panellerine desteği malesef xenforo olarak veremiyorum.

Çözüm
Sunucular arası sistem taşımalarında bu tarz durumlar olur. Şöyle bir yol izleyelim. Watermark'i mevcut sistemden kaldırın herşey defaulta dönsün. Daha sonra Default bir sistem aktarımı gerçekleştirelim. Watermark eklentisini sistem taşima sonrasi baştan kurup çaliştiralim. Buradaki sorunun eklenti taraflı oldugunu düşünüyorum. Eğerki veri tabanları karakter setleri ve sürümleri ayni ise geriye fazla bi kriter kalmaz. Birçok farklı kontrol panelinde xenforo sistemini çaliştirdik stable olarak ama eklentiler için aynısını diyemem birçok eklenti bazı kontrol panellerinde sağlikli çalişmiyor. Bir Cache , Yazma ve okuma izni , php Modüller , Veri tabani karakter setleri ve sql server sürümü xenforo sürümü kullanılan eklentilerin sürümleri yane bir çok alana geniş çapli bakmak gerekiyor. Eğerki kontrol paneliniz cpanel veya plesk olsaydi sizden giriş ister kontrolünü sağlardım ama farklı kontrol panellerine desteği malesef xenforo olarak veremiyorum.
Hocam ilk defa yaşıyorum böyle bir şey. IPB'den XenForo'ya taşıdım, MyBB'den XenForo'ya taşıdım hani yıllardır kullanıcısıyım.
Eklentiyi kaldırmadığım mı kaldı, farklı versiyonu ile watermarkı kaldırmak istedim olmadı, yeniden yapılandırdan tekrar watermark uyguladım, olmadı.
Nginx'ten Apache'ye geçtim olmadı, 5-6 farklı php sürümü denedim. Hiçbir şekilde olmuyor. Çok lanet olası bir forum sistemi onca emek var 1000'e yakın watermarklı resimden bahsediyorum.

Bunun eklentiyle veya herhangi bir modülle ilgili olduğunu sanmıyorum. Önceki mesajımda söylediğim gibi, sitenin dosyalarının şuanki halini orijinal sunucuya taşıdığımda yine çalışmıyordu. Tek çalışan yedek 1 ay öncesinin yedeği. Onu da çalıştırsam yine 1 ayda kayıt olmuş 700-800 üyeme yazık olacak.

XenForo'dan tekrar IPB'ye falan taşısam acaba gelir mi görüntüler?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.