Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Taşıma Lisans

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar sitemi adsense politikaları nedeniyle taşıyacağım. Burda lisns yönüyle yapmam gereken önemli bir konu varmı?
Hesabıma girip eski adresimi yenisiye değiştirmem yeterlimidir..
Bu arada şunu sorayım

Eski sitemi taşıyıp, yçnlendirme yaptığımda bir kaç ay lisanssız çalışırmı site?

xenforodakı hesabınıza gırıp sıte bıldıgını degıstırmenız yeterlı.

2. sorun ıcın fıkrım yok.

htsumer htsumer çok güzel aktif bir siteniz var ama siteye kendi ellerinizle çok büyük zararlar veriyorsunuz. Hem adsens reklam alıyorsunuz hem de içeriği ziyaretçilerden gizliyorsunuz. Google, içeriğini göremediği bir siteye reklam verir mi? Bu nasıl bir mantıktır ben anlayamadım...

Google AdSense politikalarından bir madde:
Sitenizin Web sayfalarında gizli metin veya gizli bağlantılar kullanmaktan kaçının.

Hocam anlıyorum sizi..
Şimdi bizdeki mantık şöyle, misafirlere 160 karakter göstererek siteyi görmelerini sağlıyoruz. Üye olup tamamı kısıtlanıyor. Altın üye olmaları gerekiyor.
Bunun sebebi şudur, elbette biz paylaşım için çalışıyoruz ama malum VPS masrafları vs bizi aşıyor. Bu nedenle normal üyeler altın üye olmaları siteye destek vermelerini istiyoruz. Aksi halde bir teşekkür dahi etmeden alacağını alıp gidenler yüzündenbu yoldayız. Bu bizle ilgili gerekçe
Yaklaşık 5 yıldır bir amaç içim çalışıyoruz. Mutemetliği herkese öğretmek. Asıl vizyonumuz bu..

Şimdi konu buna endeskli olarak değişiyor.
Adsense misafir olarak konu başlıklarını indexliyor içeriği değil. Bizim aklımıza d ageldi ama 2 derede kaldık.

Bir yerde Altın üye olanlar var, şimdi bu site açılırsa onların günahı ne ..

Bu nedenle xenforo bu yapıya bir çözüm getirmesi için çok yazdım. İstenilen gruplara izinleri sağlamalı. Bunu yaparken google karşısına çıkıyor.
Üye görmeyecekse googlede göremez, bu kaçınılmaz..
Ama reklam gelirleri lazım, reklam için açılırsa bu sefer diğer konu ortaya çıkıyor..

Google içeriği görmesi için bizim normal üyelere içeriği açmamız lazım ki oda altın üyeliğin bir anlam ifade etmediğini meydana çıkarır..

Yani içeriği komple açsak sitenin masraflarını ads karşılayacak gibi olsa amenna..
Hülasa..

Benim tahminime göre adsense politikaları ihlalinin sebebi site içeriğini gizlemeniz, ama diğer konuda yazdığınız özel mesajlarda üyelere yazdığınız "reklam tıklama desteklerini halen beklemekteyiz." de olabilir. Benim tahminim doğruysa altın üyelik olayı yani içeriği gizlemeniz ve adsense aynı anda sitede olmaması gerekiyor gibi.

Siteyi bu haliyle nereye taşırsanız taşıyın, aynı şartlardan dolayı Google zaten reklam vermeyecektir. Adsense politikası ihlali neden kaynaklanıyor onu bulun ve bir çözüm bulmaya odaklanın. Politika ihlallerini giderdikten sonra Google'a bildirin, inceledikten sonra uygun bulurlarsa reklamları tekrar aktif ederler.

Biliyormusun. Bazen insan gözüne batanı görmez ve gözüne batarmış. Sizin sayenizde bu akşam bir şeyi gördüm..
Aynen dediğiniz gibi..

Forum altın gelirleri ile yaşayacak, diğer sitelerim ads gelrileri ile.

Forumu diğerlerine taşırsam başıma aynı şeyler gelecek çünkü içerik kapalı olduğu sürece, bununbir anlamı kalmayacak..
Saygılarımla Uğur bey.. Teşekkür ederim..

Konuyu okumadan yorum yapıyorum, hatam varsa affedin. Google ziyaretçiye yönelik fayda vermeyen sitelere politika ihlali verir. Reklam verme amacıda bu zaten ziyaretçi memnun kalsın ve adsense botlarının amacı içeriği görerek ona uygun gelebilecek reklamı göstermek.

Konuyu okumadan yorum yapıyorum, hatam varsa affedin. Google ziyaretçiye yönelik fayda vermeyen sitelere politika ihlali verir. Reklam verme amacıda bu zaten ziyaretçi memnun kalsın ve adsense botlarının amacı içeriği görerek ona uygun gelebilecek reklamı göstermek.

Evet Ugur Ugur ve ClayXv ClayXv aynı fikirdeyim,sınırlı içerik sınırlı hizmet.

Ş,imdi bu gece ikiz site olayını yaptım..

.com kurulu tüm xf dosyalarını .net taşıdım. config.php aynı kaldı VPS kullandığım için .com daki veritabanını görebiliyor..

Şimdi .com çalışmayan reklamlar .net süper çalışıyor. Burda sonuç olarak .com banlandığını anlamış oluyorum.
Şu an test aşamasında.
.com yapılan değişiklik .net etkiliyor, yada .net yapılan değişiklik .com etkiliyor..

Karar veremedim. Karar verirsem .net kalmasına. veritabanı aynen kalacak, panelde linkleri güncelleyeceğim..Sonra 301 yapacağım..
Yorumlarınız??

Ne yaparsanız yapın Google amcamı kandıramazsınız. :)

Bu gidişle .net te banlanacak temelli reklamsız kalacaksınız. :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.