Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

suresi bitince normal uyelıge dondurme

by__emrah

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
1 uye gurubu acmak ıstıyorum oner xenforo platın uye 1 hafta 1 ay 3 ay 6 ay 12 ay seklınde
1 hafta alan kısı 1 hafta sonra oto suresı bıtıp normal uyeye donecek bunu nasıl yapabılırım

suresi bitince normal uyelıge dondurme

Bu kullanıcımın ilk grubunu manuel olarak müdavim plus olarak seçtiğimde sohbeti görebiliyordu ama şu an ilk grubu kayıtlı üye olduğu için sohbeti göremiyor, bunu atlatmanın bir triği var mı acaba ?
Bir yerde bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. Mesela ben örnek olarak şunu vereyim.

Kayıtlı üye: Profil afişi yükleme HAYIR
Destek üye : Profil afişi yükleme EVET

2. grubunu "Destek" olan kişiler profil afişi yükleyebilir.

"Register" Grup Yetkisi

1.jpg

"Destek" Grup Yetkisi
2.jpg

Destek terfisi alan "X" adındaki üyenin durumu
3.jpg

Aynı "X" adındaki üyenin "Kullanıcı izin analizi"
Kod:
/admin.php?permissions/analyze

4.jpg
elle verecegım yetkıyı ornek vıp uyelık gıbı ama suresı olacak 30 gun sonra uyelıgını yenılemez ıse normal uyelıge donecek ben takıp etmek yerıne otomatık surelı yapmak ıstıyorum

1. ilk önce ücretli abonelik sistemi etken hale getirecek ve kullanıma sokacaksınız;

2. Daha sonra sizin istediğiniz herhangi bir kullanıcıyı el ile bu aboneliğe yönlendireceksiniz;

Ücretli abonelik süresi sallıyorum 30 gün, eğer 30 gün içinde uzatma olmaz ise kullanıcı tekrar eski kullanıcı grubuna geri çekilecek.
Ancak paypal ve ödeme sistemi olmadığı için işlemi yukarıdaki 2. adımda olduğu gibi her bir kullanıcıya yapmalısınız.

Yani yükseltme el ile düşürme otomatik olacaktır.

1. ilk önce ücretli abonelik sistemi etken hale getirecek ve kullanıma sokacaksınız;

2. Daha sonra sizin istediğiniz herhangi bir kullanıcıyı el ile bu aboneliğe yönlendireceksiniz;

Ücretli abonelik süresi sallıyorum 30 gün, eğer 30 gün içinde uzatma olmaz ise kullanıcı tekrar eski kullanıcı grubuna geri çekilecek.
Ancak paypal ve ödeme sistemi olmadığı için işlemi yukarıdaki 2. adımda olduğu gibi her bir kullanıcıya yapmalısınız.

Yani yükseltme el ile düşürme otomatik olacaktır.
Emeğine sağlık fakat şöyle bir sorun var,

Forumda
Kayıtlı üye - 100 Mesaj altında olanlar
Müdavim Üye - 101-1499 mesaj aralığında olanlar
Gedikli Üye - 1501 - xxxx
VİP Üyelik - Ücretli üyeli

Kayıtlı üye vip üyelik satın alıyor, manuel olarak yükseltiyorum ama profiline gittiğimde 1. üye grubu kayıtlı 2. üye grubu VİP olarak görünüyor ve 1. üyelik grubu kayıtlı üye olduğu için vip bölümlere erişemiyor. Bunu manuel olarak vip statüsüne taşıdığın zamanda VİP süresi dolduğunda üyeliğini terfi ettiği üyelik grubuna düşürmüyor ve VİP kalıyor. Elle gözle takip etmek zorunda kalıyoruz.

Buna bir çözüm var mı yoksa ben mi yanlış bir işlem yapıyorum ?

Kayıtlı üye vip üyelik satın alıyor, manuel olarak yükseltiyorum ama profiline gittiğimde 1. üye grubu kayıtlı 2. üye grubu VİP olarak görünüyor ve 1. üyelik grubu kayıtlı üye olduğu için vip bölümlere erişemiyor.
Normalde 2.üye grubu VIP gözüküyorsa o zaman VIP bölümüne erişebiliyor olması lazım. Tabii eğer VIP grup yetki düzenlemesi düzgün yapıldı ise.
Bunu manuel olarak vip statüsüne taşıdığın zamanda VİP süresi dolduğunda üyeliğini terfi ettiği üyelik grubuna düşürmüyor ve VİP kalıyor.
Burada tam olarak ne demek isteniz ? 1. üye grubunu mu VIP olarak değiştiriyorsunuz ?

Xenforo'da her zaman 1. üye grubu "Kayıtlı" , 2.üye grubu ise terfi ile geçilen grup olması lazım.

Bu belli başlı üye gruplarını birbirinden zamanlı ayırma konusunda o kadar uğraşmıştım ki, maalesef olmadı. Xenforo bu tip konular da çok karmaşık. Bu durum bence sade bir eklenti ile çözülebilir. Üye grubu terfi olayı vs vs çok kafa karıştırıyor.

eTiKeT™ eTiKeT™ ve netr0n netr0n hocalar müsait bi zaman bu sistem için birşeyler düşünebilir :) Dediğim gibi bu sistem xenforo da basit çalışmıyor.

Sistemin mantığı tamamen oto olmalı, yani bir üyeyi 30 günlük platin üye olarak belirlediysen otomatikmen 30. günün sonunda gece 24:00 'dan sonra pat diye normal üyeliğe geri çekecek. Ya da en basiti normal kullanıcılar için rank kullanımı olmayacak forumda karışıklık olmaması adına direk zamanlı olarak özel üye grubuna atayacaksın. Çünkü diğer bir saçmalık terfi ayarlarına yapmama rağmen maalesef normal kullanıcı rankını çekmemişti geriye hem normal üye rankı hem de platin rankı olarak kalıyordu. Ben bu olayın konusunu bi kaç defa açmıştım burada maalesef bi çözüme kavuşturamadık :) Bunun en mantıklı çözümü eklenti diye düşünüyorum. Başka yolu yok gibi xenforo da :)

Burada tam olarak ne demek isteniz ? 1. üye grubunu mu VIP olarak değiştiriyorsunuz ?

Xenforo'da her zaman 1. üye grubu "Kayıtlı" , 2.üye grubu ise terfi ile geçilen grup olması lazım.

Çok teşekkür ederim.

VB den geçiş yaptığımız için alışkanlık olsa gerek, 1. üye grubunu VİP yapıyorum, sanırım o yüzden VİP süresi dolduğunda kayıtlı üye yada diğer üye sınıflarına geçiş yapmıyordu.

Tekrar çok teşekkür ederim...

Sistemin mantığı tamamen oto olmalı, yani bir üyeyi 30 günlük platin üye olarak belirlediysen otomatikmen 30. günün sonunda gece 24:00 'dan sonra pat diye normal üyeliğe geri çekecek.
Xenforo'da sistem zaten aynen bu şekilde çalışıyor. Mesela kendi forumumda ABONELIK sistemi bu şekilde çalışıyor.

Bağış yapan arkadaşları manual olarak Terfi ettiriyorum. Bu işlem sırasında zaten sistem süreyi soruyor. Mesela ben 1 yıl seçiyorum. Tam 1 yıl sonra şayet manual olarak süreyi uzatmamış isem o kullanıcının aboneliği bitiyor.

Çok teşekkür ederim.

VB den geçiş yaptığımız için alışkanlık olsa gerek, 1. üye grubunu VİP yapıyorum, sanırım o yüzden VİP süresi dolduğunda kayıtlı üye yada diğer üye sınıflarına geçiş yapmıyordu.

Tekrar çok teşekkür ederim...
Büyük ihtimal sebebi bu. Xenforo'daki bu 2.üyelik grubunu ilk başta biraz tuhaf geliyor ama sonradan insan alışıyor :D

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.