Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sunucu Hatasi

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://webtiryaki.com/
Merhaba son 2 gündür bu hatayı almaya başladım

Sunucunuzun hala minimum gereksinimleri karşıladığını doğrularken aşağıdaki hatalar oluştu:
  • Sunucunuzun fpassthru disable_functions php. ini Direktifi ile temel bir çekirdek php işlevi devre dışı bırakıldı. Bu XenForo beklenmeyen sorunlara neden olur.
bahsedilen dosya koruması kapalı neden bu hatayı veriyor anlamadım mod olarak yalnızca istatistik modunu kullanıyorum başka mod yok admin panelde hiç bir işlem yapılamıyor

ErrorException: [E_WARNING] gc_collect_cycles() has been disabled for security reasons in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 889
  1. XF::handlePhpError()
  2. gc_collect_cycles() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 889
  3. XF\Mvc\Entity\Manager->clearEntityCache() in src/XF/Job/Sitemap.php at line 33
  4. XF\Job\Sitemap->run() in src/XF/Job/Manager.php at line 260
  5. XF\Job\Manager->runJobInternal() in src/XF/Job/Manager.php at line 202
  6. XF\Job\Manager->runJobEntry() in src/XF/Job/Manager.php at line 86
  7. XF\Job\Manager->runQueue() in src/XF/Admin/Controller/Tools.php at line 141
  8. XF\Admin\Controller\Tools->actionRunJob() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 352
  9. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 259
  10. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 115
  11. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 57
  12. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2352
  13. XF\App->run() in src/XF.php at line 524
  14. XF::runApp() in admin.php at line 13

fpassthru açık olması gerekiyor sizde devre dışı bırakılmış. Yetkiniz var ise php.ini üzerinden disable_function listesinden kaldırabilirsiniz. Yok ise sunucudan yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca gc_collect_cycles açık olmasını öneririm. Her ne kadar php içerisinde bellek boşaltmak için garbage collector olsa da xenforo biriken garbage içeriğini boşaltmak için gc_collect_cycles fonksiyonundan faydalanır.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.