Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

subdomain'e bu indexi ekleme

hcank123

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
subdomain açıp bunu eklemek istiyorum, dosyaları mevcut fakat subdomin'e worldpress, xenforo vs ne kurarsam kurayım çalışmıyor. daha önce defalarca denedim direkt olarak aşağıdaki hatayı alıyorum, yardımcı olur musunuz ?
1645250546537.png , 1645250705989.png

buradan ön izleme dediğim zaman istediğim yere atıyor, kurulu aslında şablon falan ama direkt subdomain.siteadi.com şeklinde gittiğimde konuda belirttiğim şekilde çıkıyor.
1645252272581.png

Subdomain eklemek istediğin zaman Cloudflare kullanıyorsan önce ip adresini A kaydı ile o subdomaine işaret etmelisin. Daha sonra host kontrol paneline gelip o subdomaini açabilirsin. Daha sonra o subdomaine ilerleyerek işini bitirebilirsin.

Zaten bu işlemi yaptıysan büyük ihtimal DNS önbelleği sebebiyle görmüyorsun. Bu sebeple dns önbelleğini temizlemen gerekiyor. CMD ekranını açıp aşağıdaki kodlar sırasıyla girersen dns önbelleğini temizlemiş olacaksın.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Subdomain eklemek istediğin zaman Cloudflare kullanıyorsan önce ip adresini A kaydı ile o subdomaine işaret etmelisin. Daha sonra host kontrol paneline gelip o subdomaini açabilirsin. Daha sonra o subdomaine ilerleyerek işini bitirebilirsin.

Zaten bu işlemi yaptıysan büyük ihtimal DNS önbelleği sebebiyle görmüyorsun. Bu sebeple dns önbelleğini temizlemen gerekiyor. CMD ekranını açıp aşağıdaki kodlar sırasıyla girersen dns önbelleğini temizlemiş olacaksın.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
CloudFlare kullanmıyorum, cloudflare hesabı bende değil daha doğrusu, DNS A kayıtlarını Plesk panel üzerinden direkt yapamıyor muyuz ?

Hocam Cloudflare hesabı kimdeyse DNS Yönetimi o hesapta olduğu için oradan A kayıtlarını belirtmen gerekiyor yoksa siteye erişim sağlayamazsınız.

Hocam Cloudflare hesabı kimdeyse DNS Yönetimi o hesapta olduğu için oradan A kayıtlarını belirtmen gerekiyor yoksa siteye erişim sağlayamazsınız.
Tarafıma iletilmedi, istediğimde ise verilmedi.. Mecbur başka bir hosta transfer edeceğiz fuzuli masraf çıkıp duruyor ??‍♂️

Xenforo kullanıyorsanız en düşük sanal sunucu paketlerine geçip kendi sunucunuzu yönetin. Paylaşımlı hostinglere ödediğiniz para çöpe gitmemiş olur.

Tarafıma iletilmedi, istediğimde ise verilmedi.. Mecbur başka bir hosta transfer edeceğiz fuzuli masraf çıkıp duruyor ??‍♂️
İlginç bir yönetim. Site sizin ise tüm yetkiyi mantıken size devretmeleri gerekiyor. Cloudflare hesabını kendilerinde tutmak nasıl bir işlem tam olarak aklım ermiyor.

Xenforo kullanıyorsanız en düşük sanal sunucu paketlerine geçip kendi sunucunuzu yönetin. Paylaşımlı hostinglere ödediğiniz para çöpe gitmemiş olur.
Yani düşünmüyorum değil fakat nasıl bir VDS'e geçeceğimi bilmiyorum, buna ek olarak işlettiğim oyun sunucusu sebebiyle mevcut 2 adet VDS'im zaten var bunlarıın üzerinden işlem yapamayız değil mi ?

Portlar çakışmıyor ise sorun olmaz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.