Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? SQL komutu ile DM'lerimi toplu olarak nasıl silebilirim?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Kendi dm lerimi toplu olarak silmek için ilgili sql komutu nedir acaba?

Nasıl yapılır ? SQL komutu ile DM'lerimi toplu olarak nasıl silebilirim?

netr0n netr0n aradıgım sorguyu daha once paylasmıstı sanırım.

Yok öyle bir sorgu paylaşmadım ya da ben hatırlamıyorum. Yukarıdaki sorguları paylaşmıştım. XenForo'da DM'den ayrıl özelliği var. Oradan işlem yapmak daha sağlıklı Ama benim çok özel mesajım var çok zamanımı alır diyorsanız aşağıdaki sorgular kişiye özel çalıştırılabilir.

Örnek; ID olarak 1 numaralı ID üzerinde işlem yapacağız. Aşağıdaki sorguları sırasıyla çalıştırabilirsiniz.

SQL:
UPDATE xf_conversation_recipient
SET recipient_state = REPLACE(recipient_state, 'active', 'deleted')
WHERE user_id = 1

SQL:
DELETE FROM xf_conversation_user
WHERE owner_user_id = 1

Önemli not: İşlem yapmadan önce işlem yaptığınız tablonun/tabloların...
Bazı durumlarda özel mesaj temizliği yapmamız gerekebilir. Özel mesaj temizliği yapmak için öncelikle PhpMyAdmin üzerinden aşağıdaki tabloları boşaltıyoruz.

xf_conversation_master
xf_conversation_message
xf_conversation_recipient
xf_conversation_user

Daha sonra aşağıdaki sorguyu çalıştırıyoruz.

SQL:
DELETE FROM xf_reaction_content WHERE content_type='conversation_message'

yalnız sanırım bu komut forumdakı tum dm lerı sılıyor, ben sadece bana gelen dm lerı nasıl sılebılırım?

netr0n netr0n aradıgım sorguyu daha once paylasmıstı sanırım.

Yok öyle bir sorgu paylaşmadım ya da ben hatırlamıyorum. Yukarıdaki sorguları paylaşmıştım. XenForo'da DM'den ayrıl özelliği var. Oradan işlem yapmak daha sağlıklı Ama benim çok özel mesajım var çok zamanımı alır diyorsanız aşağıdaki sorgular kişiye özel çalıştırılabilir.

Örnek; ID olarak 1 numaralı ID üzerinde işlem yapacağız. Aşağıdaki sorguları sırasıyla çalıştırabilirsiniz.

SQL:
UPDATE xf_conversation_recipient
SET recipient_state = REPLACE(recipient_state, 'active', 'deleted')
WHERE user_id = 1

SQL:
DELETE FROM xf_conversation_user
WHERE owner_user_id = 1

Önemli not: İşlem yapmadan önce işlem yaptığınız tablonun/tabloların yedeğini alın.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.