Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sorun nerde sizce?

Kullandığınız temayı veya scripti başka bir yerden alıp editleyerek kullanıyorsunuz sanırım çünkü site içinde birçok yer olduğu gibi kalmış. Başka sitenin linkleri sayfaları vs.. var. Tahminim istatistikler ve üyeler de oraya ait olabilir. (wpopal.com)
Sanırım wordpres bahsediyorsun 😎

Kullandığınız temayı veya scripti başka bir yerden alıp editleyerek kullanıyorsunuz sanırım çünkü site içinde birçok yer olduğu gibi kalmış. Başka sitenin linkleri sayfaları vs.. var. Tahminim istatistikler ve üyeler de oraya ait olabilir. (wpopal.com)
Olabilir bu şekle xenforo gelemiyor burası dahil 30 bilemedin 40 online sorun nerde halbuki buradaki içerikler organik bunu anlamış diğilim zatende

bu dediklerinizden inanın hiçbişi anlamadım.neyini hallediyor?onu çeken bişivar wordpreste alacağı bilgi yok belki domain olabilirde xenforo kullanan burasıda dahil aman aman misafir yada online göremiyorum.Sence sorun nerde

kısası xenforo wordpresin gerisinde.
Yok
anlamda veremediğim bu zaten bunlar kim

Olabilir bu şekle xenforo gelemiyor burası dahil 30 bilemedin 40 online sorun nerde halbuki buradaki içerikler organik bunu anlamış diğilim zatende

Ben sizin yazdıklarınızın hiçbirisine anlam veremedim.

Başlığa göre cevaplayacağım: Sorun nerede sizce?
Cevap: Sizde.

Kullandığınız forum tarafında

Konu sayısınız 30
Mesaj sayınız 94
Kullanıcı sayınız 5

Bu verilerle nasıl bir hit yakalamayı düşünüyorsunuz? Google üzerinde sitenizi tarattığınız da 71 sonuç çıkıyor bunun içerisinden konuları çıkarsak 50 tane sonuca ya ulaşırsınız ya ulaşmazsınız. Bu 50 sonuca günlük kaç kişi ihtiyaç duyar? 5 kişi? 10 kişi? Bu durumda forumunuza günlük 10 kişi çekebiliyorsanız bence gayet iyi durumdasınız.

Xenforo wordpress'in gerisinde gibi bir yaklaşım sergiliyorsunuz. ikisi de farklı yazılımlar ama yazılım olarak kıyaslayacak olursak xenforo'u parçalara ayırsak sanırım 500 tane wordpress çıkarabiliriz. Kurmuşsunuz wordpress tarafına bir visitors online eklentisi xenforo tarafına not veriyorsunuz.

Wordpress tarafına kurduğunuz o istatistik widget'ı kaç günlük kayıt tutuyor hiç baktınız mı?

Ben kodlarına baktım
PHP:
if ( ! function_exists( 'vstrsnln_install' ) ) {
    function vstrsnln_install() {
        vstrsnln_install_base();
        if ( ! wp_next_scheduled( 'vstrsnln_check_users' ) ) {
            $vstrsnln_time = time() + 60;
            wp_schedule_event( $vstrsnln_time, 'vstrsnln_interval', 'vstrsnln_check_users' );
        }

if ( ! wp_next_scheduled( 'vstrsnln_count_visits_day' ) ) {
            $vstrsnln_time_daily = strtotime( date( 'Y-m-d', strtotime( ' +1 day' ) ) . ' 00:00:59' );
            wp_schedule_event( $vstrsnln_time_daily, 'daily', 'vstrsnln_count_visits_day' );
        }

if ( is_multisite() ) {
            switch_to_blog( 1 );
            register_uninstall_hook( __FILE__, 'vstrsnln_uninstall' );
            restore_current_blog();
        } else {
            register_uninstall_hook( __FILE__, 'vstrsnln_uninstall' );
        }
    }
}

Fonksiyon şunu yapıyor; vstrsnln_install tanımlı değil ise otomatik olarak vstrsnln_install ve vstrsnln_install_base fonksiyonlarını çalıştırıyor. Bunlarda wp_schedule_event kullanarak zamanlanmış görev ekliyor. Bunlar da zamanlanmamış ise wp_next_scheduled ile kontrol ediyor time() fonksiyonu ile zamanın üzerine 60 saniye ekliyor. Bunu yaparkende vstrsnln_interval zaman aralığı ile wp_schedule_event zaman aralığına göre yapılıyor. vstrsnln_count_visits_day diye bir fonksiyon var. bu da günlük zamanlanmış görev işi görüyor. strtotime fonksiyonu kullanarak yarının başlangıcını alıyor büyük bir ihtimal timestamp olarak alıyor gece yarısına göre işleme alıp sonuç üretiyor. Eğer bunlara bakarak bir kıyaslama yapıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Sizin için benzer bir fonksiyonda xenforo için yazayım ama sağlıklı olmaz bu seferde wordpress yazılımını gömersiniz.

Burasına gelecek olursak, biz forum sahiplerine destek veriyoruz. Yani her kullanıcıya hitap etmiyoruz. Bu sebeple burada çok fazla online olmaması normal. Ama bir çok kişi tanıyorum anlık sadece kullanıcı sayısının 2k olduğu. Ben sizin yerinizde olsam xenforo ile zaman kaybetmem. Wordpress için yazılmış forum yazılımları var örnek: bbPress.org alın kullanın bol hitli günleriniz olsun. :)

Merhaba sitelerin hangisi ana dizin ise en çok organik ziyaretçi orayı görüntüler üst menü dikkatını çeker ise orayıda ziyaret eder. Benim ana dizin olan xf sitem anlık 30 ziyaretçiyi alıyordu.
ana dizin kasıtım. sizinsiteniz.com sizinsiteniz.com/forum

Robot.txt neyi göstermek istemiyorsanız orayı kapatırsınız, ancak bazen botlar bu kural uyarken bazende uymaz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.