Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Smf'den xenForo'ya Geçiş Sonrası Türkçe Karekter Sorunları

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Smf'den xenForo'ya Geçiş Sonrası Türkçe Karekter Sorunları
Yaklaşık 9 yıldan beri smf kullanıyorum. xenForo'ya geçmeye karar verdim. Bunun için bir tane demo site dahi açtım...
Smf siteyi en sade haline geirmeye çalıştım yani default haline dönüştürdüm nerdeyse.
xenForo kurulumunu 3 / 5 dakikada hallediyorum. Sorunsuz olarak.
Verileri içeri aktarmada da sorun sadece eklentileri içeri alamıyorum sunucu hatası veriyor. Bu yüzden eklentileri sonra alırım diye bu bölümü atlayıp kuruluma (içeri almaya )devam ediyorum. Sorunsuz olarak kurulum hepsi vb tamamlanıyor. Ama Türkçe karekter sorununu bir türlü çözemedim. Forum sitelerini taradım aradım söylenenlerin çoğunu denedim ama sorunu çözemedim.
Demo site olduğu için hata verdiği zaman siteyi kökten kaldırıp tekrar tekrar kuruyorum; ama ne hikmetse eklentileri içeri aktarmayı ve Türkçe karekter sorununu çözemiyorum. Bu sorunu çözmek için bunu da yaptım ama olmadı bir türlü...
Paylaşımsız vds sunucu kullanıyorum. Sunucu bana ait. Yani her türlü yetkiye sahibim. Lisaslı cpanelim var yani cart curt var işte..
Şunuda belirteyim asıl taşıyacağım sitenin yedeğini kopyaladım demo siteye kurdum. Hiçbir hata vermeden eksiksiz olarak siteyi tanıttım, kopyaladım . Eklentileri modları vb ni kaldırdım. Kaldırabileceğim kadar herşeyi kaldırıp en sade hale getirdim.
Yardımlarınızı esirgemezseniz memnun olurum. Demo site: www.ahmettektas.com içeri kopyaladığım site: www.dinogretmeni.com. yani dinogretmeni.com sitesini ahmettektas.com sitesi içerisine kopyaladım.

Şimdi sizlerden eklentilerin içeri aktarılması ve Türkçe karekter sorununu çözme konusunda yardım istiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.
İlginiz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• xenforo1.JPG
    xenforo1.JPG
    149.1 KB · Görüntüleme: 17
  • xenforo.JPG
    xenforo.JPG
    159.2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Şöyle bir yol izleyin.
Veritabanı kopyalayın.
Aynı domainde bir alt domain açın (veri tabanını hiç bir yere taşımayın )
Ve sorunsuz olarak default hale getirip çalıştırın.
Sonra xen1 geçiş yapmaya çalışın.

Bakalım şimdi ne olacak karakter sorununuz.

Eklenti kurulumu sonraki iş daha xf2 geçeceksiniz.

Ben de benzer sorunu yaşıyorum şu an. SMF 2.0.1^'den Xenforo 1.5.16 geçmeye çalıştım.

Şu an için görebildiğim tek sorun benzer şekildeki bazı Türkçe karakter sorunu. Bakalım nasıl bir çözüm bulacağız

Ekli dosyalar

• Turkce.jpg
    Turkce.jpg
    120.9 KB · Görüntüleme: 5
Ben de benzer sorunu yaşıyorum şu an. SMF 2.0.1^'den Xenforo 1.5.16 geçmeye çalıştım.

Şu an için görebildiğim tek sorun benzer şekildeki bazı Türkçe karakter sorunu. Bakalım nasıl bir çözüm bulacağız

Linki eklermisiniz bakayım duruma ...

Hocam henüz lokal hostta çalışıyorum. Biraz uğraşayım ve hafta içi hostta benzer işlemi yapayım.
Çözümezsem yine yazarım. İlgin için tekrar teşekkürler hocam.

Hocam henüz lokal hostta çalışıyorum. Biraz uğraşayım ve hafta içi hostta benzer işlemi yapayım.
Çözümezsem yine yazarım. İlgin için tekrar teşekkürler hocam.
Şu işlemi göz ardı etmeyin. Taşınacak v.s bir şey yok bir kaç adımla sub domainde kuaracaksını aynı forumu sonra geçişi deneyeceksiniz. Eğer olmaz ise işler biraz karıacak demektir.
Veritabanı kopyalayın.
Aynı domainde bir alt domain açın (veri tabanını hiç bir yere taşımayın )
Ve sorunsuz olarak default hale getirip çalıştırın.
Sonra xen1 geçiş yapmaya çalışın.

Tamam anladım hocam.

Zannedersem sorun benim SMF database yapısından kaynaklı. Şu an mevcut SMF database UTF-8 formatında değilmiş ama ben import ederken UTF-8 şeklinde seçmiştim. Sorun büyük ihtimal buradan kaynaklanıyor. Ya SMF database UTF-8 convert edip, sonra yeniden import etmeyi deneyeceğim ya da mevcut SMF database yapısı ne ise bunu bulup, İmport sayfasına onu yazacağım.

Şu an import için kullandığım Xenforo ekranı şu şekilde.

Ekli dosyalar

• Database.jpg
    Database.jpg
    126.9 KB · Görüntüleme: 10
Geçtiğimiz günlerde aynı sorunu yaşayan bir müşterime bu sorunları yaşadığı için hizmet verdim. Türkçe karakter konusunda makale yazıyorum şimdi. Konuya eklerim.

Geçtiğimiz günlerde aynı sorunu yaşayan bir müşterime bu sorunları yaşadığı için hizmet verdim. Türkçe karakter konusunda makale yazıyorum şimdi. Konuya eklerim.
Süper olur hocam. Merakla bekliyorum. Bende araştırmaya devam ediyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.