Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Siteye yüklenen resimleri göremiyorum

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

dnzblg58

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba bu xenforo sistemine çok yabancıyım. Forumda da arattım bulamadım onun için konu açtım. Konu arasına resim ekliyorum ancak o resmi ftp de bulamıyorum. Resmin yolu ftp de yok. Bu resimler nerede depolanıyor bilen var mı?

Çözüldü Siteye yüklenen resimleri göremiyorum

Merhabalar,
Bunu bulmanız biraz zor açıkcası ve bunun FTP kapa konumu /data/attachments fakat ekli dosyaları yöneten bir eklenti var dı. Adını hatırlamıyorum o eklenti ile tam dizinlerini göre biliyorsunuz. Ve bunda amacınız nedir ?
Merhabalar,
Bunu bulmanız biraz zor açıkcası ve bunun FTP kapa konumu /data/attachments fakat ekli dosyaları yöneten bir eklenti var dı. Adını hatırlamıyorum o eklenti ile tam dizinlerini göre biliyorsunuz. Ve bunda amacınız nedir ?

Çözüm
Merhabalar,
Merhaba, buradaki amacım aslında google görsel indexlemede sorun yaşıyorum. Konu aralarına koyulan resimlerin tam konumlarını bulabilirsem belki bir şeyler yapabilirim. Google, konu aralarına koyduğum görselleri göremiyor sanırım indexlemiyor.

Eğer kullanıcı gruplarında ziyaretçiler için bu resimler için göre bilir yetkisi verirseni göre bilirler. Ancak bu bir sorundur, sunucuza aşırı trafik ve gereksiz kaynak kullanımına neden olur.

Örnek şu linkte faklı bir tarayıcıda ziyaretçi olarak bakın : Siteye yüklenen resimleri göremiyorum

Konuda resimleri küçükte olsa göreceksiniz, tamamını görmek için ise giriş yapmanız isteyecek. Doğru olan bu yönde olmalı, eğer dediğim gibi açacak olursanız bu ileride size gereksiz bir maliyet olarak geri dönecektir.

Eğer kullanıcı gruplarında ziyaretçiler için bu resimler için göre bilir yetkisi verirseni göre bilirler. Ancak bu bir sorundur, sunucuza aşırı trafik ve gereksiz kaynak kullanımına neden olur.

Örnek şu linkte faklı bir tarayıcıda ziyaretçi olarak bakın : Siteye yüklenen resimleri göremiyorum

Konuda resimleri küçükte olsa göreceksiniz, tamamını görmek için ise giriş yapmanız isteyecek. Doğru olan bu yönde olmalı, eğer dediğim gibi açacak olursanız bu ileride size gereksiz bir maliyet olarak geri dönecektir.
Anladım teşekkürler

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.