Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sitem googlede gözükmüyor

mucahitkargz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar askerden 14 Şubat sevgililer gününde geldim ve gitmeden önce web sitemin seo ayarlarını yaptım sanıyordum fakat yanılmışım forumumu https://orneksite.com/forum şeklinde kullanıyordum dizin SEO ayarlarını vs yapmakta biraz zorlandım forum dizinini kaldırıp eski haline çevirdim şu şekilde
" https://orneksite.com " ve ardından düzenlemeler yapıp googleye sitemap.xml gönderdim fakat google de sitem şu şekilde gözüküyor örneğin: orneksite.com yazınca görebiliyorum İndexleri. Bunun dışında anahtar kelimeleri yazdığım da sitemi siralamalar da falan göremiyorum bunun çözümü nedir htaccess veya robot.txt falan ayarlamaları yapmamız vs gerekiyor mu uzun zamandır yokum xenforo uzmaniydim fakat herşeyi unuttum bu 6 ay boyunca yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sitenizin ne zaman açıldığını belirtmemişsiniz gerçi ama yine de Google Search Console'da hata uyarıları var mı diye kontrol edin. Bir de robots.txt'den taramalara kapalı olup olmadığına bakınız.

Sitenizin ne zaman açıldığını belirtmemişsiniz gerçi ama yine de Google Search Console'da hata uyarıları var mı diye kontrol edin. Bir de robots.txt'den taramalara kapalı olup olmadığına bakınız.
Forumum 2-3 yıllık önceden çok hiti ve indexi vardı dom değişmistim bu arada Google search consolede hata uyarısı sanırım biraz fazla fakat publich_html ye girdiğim de robot.txt dosyası görmüyorum robot.txt nin orijinalini nerden bulacağım ve bunu hangi dizine eklemeliyim public_html doğru olan dizinmidir

Ve search consolede gördüğüm uyarılar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-26-20-27-29-087_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-26-20-27-29-087_com.android.chrome.jpg
    98.9 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_2024-02-26-20-27-31-365_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-26-20-27-31-365_com.android.chrome.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 3
Forumum 2-3 yıllık önceden çok hiti ve indexi vardı dom değişmistim bu arada Google search consolede hata uyarısı sanırım biraz fazla fakat publich_html ye girdiğim de robot.txt dosyası görmüyorum robot.txt nin orijinalini nerden bulacağım ve bunu hangi dizine eklemeliyim public_html doğru olan dizinmidir

Domain değişimini google bildirdinmi hocam

Buradaki konuyu inceleyiniz. Oradaki kodu yeni bir robots.txt dosyası açıp içine kaydedin ve ana dizine public_html'ye yükleyiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.