Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Sıfırdan nasıl eklenti oluşturulur (Videolu anlatım)

MustafaseveR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Herkese merhaba bende dahil burdaki bir çok kişi kendine özgün eklenti yazmak istiyordur birazda kod ağşinaliginiz var ise xenforo youtube kanalında sıfırdan eklenti nasıl yapılır hakkında güncell bir seri yayınladı ve yayınlamaya'da devam ediyor haberi olmayan arkadaşlar için Eklenti nasıl oluşturulur dersini buraya bırakıyorum.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

NOT: Forumda güncel konusunu bulamadım varsa konu silinebilir teşekkürler iyi çalışmalar herkese

otomatik çeviriden türkçe yapabilirsiniz alt yazıyı ama tabi yazılım bilginiz biraz da olsa olması gerekiyor tam anlamak için.
hayır hocam ondan değil yazılım bilşgisi eksikliği v.s değil.. anlatım çok uzun yani baktım baya baya ama dinlemek ile görmek çok bağdaşsız geldi... resmi bir anlatım olmuş bu.. eklenti yapmak çok zor olmamalı.. basit biliyorum ama editten başka icratım olmadı.. acayip hevesliyim lakin bir bizden biri anlatırsa bunu daha iyi anlarız... yoksa video perfect bişi demedim .. fazla resmi sadece :D

hayır hocam ondan değil yazılım bilşgisi eksikliği v.s değil.. anlatım çok uzun yani baktım baya baya ama dinlemek ile görmek çok bağdaşsız geldi... resmi bir anlatım olmuş bu.. eklenti yapmak çok zor olmamalı.. basit biliyorum ama editten başka icratım olmadı.. acayip hevesliyim lakin bir bizden biri anlatırsa bunu daha iyi anlarız... yoksa video perfect bişi demedim .. fazla resmi sadece :D
tabiki normal bir eklenti yazmak daha kolay olur dediğiniz gibi ama videoda xenforun sorgu yapisina uygun şekilde anlatım yapiliyor "uzun ve resmi" olmasıda sanırım burdan kaynaklı. :D

tabiki normal bir eklenti yazmak daha kolay olur dediğiniz gibi ama videoda xenforun sorgu yapisina uygun şekilde anlatım yapiliyor "uzun ve resmi" olmasıda sanırım burdan kaynaklı. :D
işte onu diyorum biri yaksa kibritimi .. çağlıyacağımda cıks el veren yok .. :D yoksa yapıyoz bişilerde paketleme olayı yok çalıştıramıyoz .. ama eminim sonra çıkacak bu konuların üzerine.. bunu paylaştığınız çok iyi oldu teşekkürler..

ilk eklentimi oluşturmayi sonunda başardim. basit ama ilk aşama için bence güzel oldu zaten geliştirlebilir. Konuyu tekrar patlatiyorum belki aramizdan birilerine ilham verir ve çok daha iyi eklentiler ortaya çıkabilir.

a1.PNG
aznccc.PNG
b1.PNG

// ADMİN PANEL

a2.PNG
a3.PNG
a5.PNG

ilk eklentimi oluşturmayi sonunda başardim. basit ama ilk aşama için bence güzel oldu zaten geliştirlebilir. Konuyu tekrar patlatiyorum belki aramizdan birilerine ilham verir ve çok daha iyi eklentiler ortaya çıkabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 16787
Ekli dosyayı görüntüle 16788
Ekli dosyayı görüntüle 16793

// ADMİN PANEL

Ekli dosyayı görüntüle 16789
Ekli dosyayı görüntüle 16790
Ekli dosyayı görüntüle 16792
Hocam eklenti yazmayı videolu bir şekilde ya da resimli bir şekilde anlatma şansınız var mı ?

Video serisi zaten var hocam bende yeni yeni öğreniyorum bu yüzden xenforo yöneticilerin hazırladığı kaynaktan öğrenmeniz daha doğru olur. hem eksik bişeyler olmaz hemde benim bile cevabini veremiyeceğim soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Hocam bunu daha önce gördüm fakat çok karmaşık geldi. Siz şimdiye kadar yaptıklarınızı resimli bir şekilde anlatsanız inanın bizler için çok faydalı olur. Xenforo eklemti yapma mantığını çözmüş oluruz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.