Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Search console yönlendirmeli sayfa yüzünden dizine eklememe

doganlnan

Kullanıcı
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Search console üzerinden kontrol ettğimde Yönlendirmeli sayfa hatası yüzünden tüm sayfaların dizine eklenmediğini görüntülüyorum. Bu hatayı nasıl çözebilirim ?

1710684760502.png

Nasıl yapılır ? Search console yönlendirmeli sayfa yüzünden dizine eklememe

Bu xenforo yapısında var olan yönlendirmelerdir. Bunları kaldırmanızın, kapatmanızın ihtimali yok ne yazık ki. Google ise bunlarında aynı sayfaya yönlendirildiğini ve bu bağlantının indexlenmediğinin bilgisini sizinle paylaşır.
Kısacası şu an bunun bir çözümü yok ne yazık ki.
Bu sayfalardan birine girerek URL görebilirmiyiz. Hangi sayfaymış bu yönlendirilen sayfalar bir kaçını görelim.

Bu sayfalardan birine girerek URL görebilirmiyiz. Hangi sayfaymış bu yönlendirilen sayfalar bir kaçını görelim.

Bu xenforo yapısında var olan yönlendirmelerdir. Bunları kaldırmanızın, kapatmanızın ihtimali yok ne yazık ki. Google ise bunlarında aynı sayfaya yönlendirildiğini ve bu bağlantının indexlenmediğinin bilgisini sizinle paylaşır.
Kısacası şu an bunun bir çözümü yok ne yazık ki.

Çözüm
xenforo bu ve buna benzer seylerı google ile kendı arasında cozmesı gereklı farklı hiçbir alt yapı yazılımda bu yonlendırme muhabbetını gormedım o zaman cozum xenforo da gibi gorunuyor ya kendını googlenın ıstedıgı gibi revize edecek ya da google kendını bu kısımda guncelleyecek bınlerce sayfam var ındex almayan bundan dolayı :) ama cozum yok olacakmı sanmıyorum.

xenforo bu ve buna benzer seylerı google ile kendı arasında cozmesı gereklı farklı hiçbir alt yapı yazılımda bu yonlendırme muhabbetını gormedım o zaman cozum xenforo da gibi gorunuyor ya kendını googlenın ıstedıgı gibi revize edecek ya da google kendını bu kısımda guncelleyecek bınlerce sayfam var ındex almayan bundan dolayı :) ama cozum yok olacakmı sanmıyorum.
Budur

Aslında bir index kaybınız yok sizin. Hata veren bağlantıların ana bağlantı üzerinde index aldığını gösterir. Hata veren bağlantılar ise örnek; konun içindeki yanıtlardır. Aslında yanıtlarında index alması bazı durumlarda işimize gelir. Ama işimzie gelmeyen oran bencedaha fazla.

Mesele benim bilerek isteyerek kapattığım sayfalar,

Screenshot 2024-03-18 at 18-07-12 Sayfayı dizine ekleme.png

Bunuda göründe belki biraz rahatlarsınız :D

Screenshot 2024-03-18 at 18-08-20 Sayfayı dizine ekleme.png

globalde biraz bakındım xf soyle demıs aslında bu hata olarak gorunen lınkler googlede ındex almıs lınklerdir eger sonundakı eklerıde ındex alırsa lates, lates post vs gibi o zaman 1 konu 2 kez ındex almıs gibi bir durum ortaya cıkar. o yuzden bunlar hata değil bir uyarıdır aldırıs etmeyın gibi bişi cıkarmıs ortaya.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.