Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Sahte mailleri tespit (iletilemeyen posta)

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Geçersiz mailleri tespit etmek için Toplu kullanıcı kısmında şunu (iletilemeyen posta) seçip sorguladığımda boş geliyor. Eminim yüzlerce geçersiz mail var çünkü geri dönen mailler çok..
Geçersiz mailleri kontrol logu aktif pasif eden yer tam olarak neresi

1636291539829.png

Çözüldü Sahte mailleri tespit (iletilemeyen posta)

yeni mail hesabı oluşturun bu hesap üzerinde kimseyle mailleşmeyeceksiniz.

Bu mail adresni Varsayılan e-posta adresiniz giriniz
ayrıca
Otomatik iletilemeyen e-posta işleyici kısmına ekleyiniz baglantı türü IMAP olacak

Yumuşak geri dönme tetikleme eşiği kendinize göre ayarlayın.
güzel simdi geri-dönüş ayarini yap
benim ayarda 1 gün içinde 2 defa mail ulaşmazsa
yada 30 gün içinde 2 defa ulaşmazsa
olarak ayarli

Screenshot_20211109-230431_Samsung Internet.jpg

sana 2 eklenti daha oneriyorum.

1. kayit olurken izin verilen mail uzantılarını belirleme

2. online mail doğrulama kayit asamaaindayken geçersiz maillerle kayidi kabul etmez.

güzel simdi geri-dönüş ayarini yap
benim ayarda 1 gün içinde 2 defa mail ulaşmazsa
yada 30 gün içinde 2 defa ulaşmazsa
olarak ayarli

Ekli dosyayı görüntüle 18220
Bunu aynısını yaptım..

Aslında mmail onaylı sistemi devreye sokacağmı ama benim forumda bazı gruplarda forumu görsün görmesin gibi izinler var. E-Mail doğrulama sistemini aktif yaptığımda üye onaylamazsa maili forumu her yerini görebiliyor.

Onuda toplu güncellemelerden görüp geçerli yapıyorum o zaman grup izinlerine devralıyor..
Kayıtlı üye öncelik sırasını değiştirmem lazım ama şu an gruplardaki koordineyi bozmam gerekecek o nedenle üyeliği mail onaylı alamıyorum...
Dediğiniz eklentileri biliyorum. Olmazsa onları da deneyeceğim.
Benim esas derdim sahte mailler olsun sorun değil ama bu kişiler bir daha gelmiyor foruma. Boşuna gerçek olmayan üye sayısına dahil oluyorlar.
Bunun sebebi ise grup izinlerinin farklı olması. Genel bir forum olsa izin olayı olmasa bu kadar uğraşmam zaten.

yapilandirmanıza bakmam gerekir belki farkli çözümler yapilir.
Şimdilik gittiği yere kadar gitsin tiksindiğin yerde çözüm için konu acarsın.

Ilerleyen donemde bende maille uye alimini kapatmayı düşünüdum sadece SMS kayit kabul edilecek.

Bildirimler vss hepsi SMS üzerinden olacak.
Altyapi hazir ama forumun daha kök salması gerek.

n daha kök salması gerek.
İnşallah..
Emekleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik bir test sahte mail açtım girişte neler yaşatacak bakacağım. Uygunsa harika olacak. Yeterki gerçek mailine zorlasın.
Dedğiniz eklentileri inceledim 1.4 versiyonu var hala, ama sıkıntıları var gibi. Şimdilik eklenti yüklemek istemiyorum. Ben eklentilere her zaman uzak duruyorum. Her versiyonda sorunları çıkıyor.
Ana mantık oturttuktan sonra işlevi devam eder.
Hizmet vermek için çalışıyorum, elbette bedeli olacak. Bu yarışta, çalışmak lazım. Ama sisteminde tıkır tıkır işlemesi elbette şart.
ZF'nin bilinmeyen ücraları o kadar çok ki, zamanla çözüyoruz işte.
Buda forumda güzel bir konu olarak kalması iyi oldu.
Sağlıcakla

Bahse konu olan eklentileri uzun zamandir kullaniyorum.
herhangibir hatayla karşılaşmadım.

eklenti mevzusuna gelecek olursak
asil sıkıntı değil degil sablonlarla oynanması
degistirilen sablonlar guncelleme esnasinda hata vermekte birleştir diyerek eski ve yeni sablonu ustuste yazarak hata yapıyoruz.

iste bu nokta eklenti hayati rol oynuyor
cunku hibir sablona mudahele etmiyor.

konunuzla alakalı olmaya bilir ama birde ben geçen yaşadığım bir olayı tecrübemi yazayım... geçenlerde birisine forum kurdum sorunsuz olarak kurduğumu düşünüyorum eksra kendimden ekleme biçimleme yapılandırma yaptım.. daha sonra bu kişiler üyelikleri onaylı yapmış hem e posta onayı hemde yetkili onayı gerektiriyor... üye olan kişiler belli zaman sonra giriş yaptığında e posta sunucuya hata bastırıyordu.. bunun sebebini tecrübe olarak söylüyim forum ayarlarından yapılacak bişey yok sunucu üzerinden php smt smp gibi kurulumların yapılması gerekiyor bazı hostingler bunu otomatik kurulumlu sunuyor bazılarıda manuel .. bu bilgide burda kalsın..

yapilandirmanıza bakmam gerekir belki farkli çözümler yapilir.
Şimdilik gittiği yere kadar gitsin tiksindiğin yerde çözüm için konu acarsın.

Ilerleyen donemde bende maille uye alimini kapatmayı düşünüdum sadece SMS kayit kabul edilecek.

Bildirimler vss hepsi SMS üzerinden olacak.
Altyapi hazir ama forumun daha kök salması gerek.
Hocam sayenizde bu işide çözdüm. Çok teşekkür ederim. Vaktiniz olduğunuzda bu konuya ait görsel makale hazırlarsanız çok memnun olurum.
İnanın bir yardım, bin berekete bedel..
Sahte mail kullananların aldığı cevap bu türden oluyor ve cevap yazamıyorlar. Mecburen maillerini değiştiriyorlar..
Sağlıcakla kalın..

1637346697099.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.