Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Resim Görüntüleme Soru

cannvrz

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Üye girişi yapmış olduğumda resim görünmesi gerektiği gibi büyük ve kaliteli görünüyor.
Fakat ziyaretçi olarak baktığım zaman resimler ufak görünüyor. Ben resimlerin ziyaretçilere de aynı kıskacta görünmesini istiyorum. Bu mümkün mü yada böyle olmasını istemem mantıklımı.

20220124_223956.png
20220124_223939.png

Ziyaretçilere izinlerinden dosyaları göre bilir izni vermeniz gerekiyor izin vermezseniz minimal olarak resimleri görürler dosya boyutuna göre.. yani açıkca söylemek gerekiyorsa ziyaretçiler izinlerinden ayarlaya biliyorsunuz bunu

Bende de aynı sorun varmış ben çözdüm. VasY Charismax 'ın dediği gibi ziyaretçi (sanırım guest) grubuna aşağıdaki izni evet olarak verin. 1643129745054.png

İstediğiniz tam olarak resimden başka bir uzantı yüklenemesin mi?

Eğer o şekilde ise >>

AdminCP >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Mesajlara dosya ekleme seçenekleri >> İzin verilen dosya uzantıları

bu kısımda resim uzantıları haricini silebilirsiniz.

İstediğiniz tam olarak resimden başka bir uzantı yüklenemesin mi?

Eğer o şekilde ise >>

AdminCP >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Mesajlara dosya ekleme seçenekleri >> İzin verilen dosya uzantıları

bu kısımda resim uzantıları haricini silebilirsiniz.
Cevap için öncelikle teşekkür ederim.
Ben konulara eklediğim resimlerin ziyaretçilere de aynı boyut ve kalitede görünmesini istiyorum. Bunu yaparken de eklenti olarak siteye yüklediğim dosya türü apk rar zip gibi dosyaların da ziyaretçilere görünmesini istemiyorum.

Resimlere izin verdiğimiz zaman aslında bütün yüklenen dosyaları ziyaretçilere açılmış oluyor muhtemelen.

Ekli dosyalar dan sadece resimlere izin verilmesini istiyorum. Zip Rar vb ekler görünsün istemiyorum.
o zaman en küçük resim boyutunu ayarlayın yanlış hatırlamıyorsam ziyaretçiler için dışardan bakanlar içinde boyutlandırmayı sağlıyordu bi deneyin bunu

şu alana girin

1643151704118.png

kendine göre bir değer gir buraya normalde bu site içinde genellendirme boyutu yapıyor ufak resimleri ama ziyaretçileride etkiliyor tahminim var en azından bir deneyin.. çünkü benim gruplarda yasaklı dosyalar ama resimler normal boyutta.. tabi bu resimler dosya ekleden yüklü değilse malum resim yükleme alanı editörün üstünde ben alternatif olarak paylaşayım işinize yararsa bi deneyin

1643151799350.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.