Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Resim Dosya ve Video gibi yükleme işlemlerini siteden bağımsız yükleye bilirmiyiz ?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

VasY

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar
bir sorun teşkil etmesede mümkünmü acaba diye bilgileriniz almak ve tartışmaya katılmanızı istiyorum..

xenforonun mobilden olsun pc üzerinden olsun biliyorsunuzki dosya yükleme özelliği var resimi veya videoyu linklemeden koyabiliyoruz ve bu çok güzel birşey..
benim istediğim ve olurmu olmazmısını merak ettiğim şey bu dosyaların paylaşılan resim ve videoların sitenin kendi alanına değilde.. dışardan bir bb butonu koyarak site içinde upload etmesini sağlaya bilirmiyiz ? siteye yük bindirmemesi için ?

şimdi resim sitelerinden uplaya biliriz linkleye biliriz bunu herkes zaten biliyor.. ama isterizki üyeler site üzerinden yapsın bunu..
mesela bir 10 sene önce ben bir özellik görmüştüm..
mesaj yazma alanında imagehack sitesi butonu vardı tıklıyorduk dosyayı yükle diyip site içinde bu işlemi yapıyordu.. acaba bu mümkünmü xenforoda.
misal hızlı resim veya bir başka sitenin bu şekilde butonu kısa yolu bb kod butonları arasına eklenebilirmi..
şuan sıkıntı yok lakin ilerde site alanında çok yük getirecek bu resim ve video yüklemeleri..
hani upload edilip yüklerler ama istedik ki kolaylaştırıcı olalım.. mümkünmü ? bunun bir örnegi var mıdır acaba..

Çözüldü Resim Dosya ve Video gibi yükleme işlemlerini siteden bağımsız yükleye bilirmiyiz ?

Resimler için kendiniz Chereveto kurabilirsiniz. Ücretsiz versiyonu da gayet başarılı.

Sonra şu eklenti ile Xenforo’ya entegre edebilirsiniz. İşin güzel tarafı resim yüklendikten sonra bbcode otomatik olarak mesaja kopyalanıyor olması :)

bu şey ulusal depolama alanı değilmi..bunun diğer bir benzeri alanda bölümleme yapmak.. bunların veri resetleme olayı var . siteyi komple buna baglarsak giden görüntüler ve krıtik paylaşımları yapılmış bazı içerikleri bulamazyız..
bu sanırım bazı durumlarda ihlale girebilir..
misal genel forumda olsak siyasi paylaşımlarada denk gelip paylaşmak zorunda oldugumuz video gibi içerikler dışa servis edilmiş olabilir bunun bilişim olarak yasallığı işlemesede sıkıntı çıkarırı gibi.. bunu kullanan varmı acaba..
artıgınız link faydalı yararlı olabilir lakin biz siteyi uzun soluklu resmi bir klavuza baglayacagız bu zemin bize göre değil sanki :/

bu şey ulusal depolama alanı değilmi..bunun diğer bir benzeri alanda bölümleme yapmak.. bunların veri resetleme olayı var . siteyi komple buna baglarsak giden görüntüler ve krıtik paylaşımları yapılmış bazı içerikleri bulamazyız..
bu sanırım bazı durumlarda ihlale girebilir..
misal genel forumda olsak siyasi paylaşımlarada denk gelip paylaşmak zorunda oldugumuz video gibi içerikler dışa servis edilmiş olabilir bunun bilişim olarak yasallığı işlemesede sıkıntı çıkarırı gibi.. bunu kullanan varmı acaba..
artıgınız link faydalı yararlı olabilir lakin biz siteyi uzun soluklu resmi bir klavuza baglayacagız bu zemin bize göre değil sanki :/
r10.net

Resimler için kendiniz Chereveto kurabilirsiniz. Ücretsiz versiyonu da gayet başarılı.

Sonra şu eklenti ile Xenforo’ya entegre edebilirsiniz. İşin güzel tarafı resim yüklendikten sonra bbcode otomatik olarak mesaja kopyalanıyor olması :)

Çözüm
page şablonuna ufak bir kod ile işi çözdüm . bunlara gerek yokmuş resimi hallettik buton koyup link yönü verdim site içinde upload gerçekleşti ..sıra geldi videoya . onuda sprict olarak halledersek tamamdır.

Bu mantığı dosya upload olarak kullanamazmıyız
Dosya.gen.tr diye upload sitem var bu mantığı yapabilir miyiz?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.