Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Phrase nedir,ne işe yarar ?

ertaytw2

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
hocam ben zamanında çok wordpress kullandım az çok mantığını bilirim çok kolaydır bu abimiz ama xenforo abimiz çok sert ve çok cool çözmesi zor.
Hocam bu phrase nedir ne işe yarar normalde div açarsın class seçersin sonra ne eklencekse eklersin daha sonra div arasındaki değişecekleri değiştirirsin ama bunda bi garip phrase var tanımlanmış bi fonksiyon gibi bişey var öğeyi denetleden bakıyorsun div class gibi ne yazdığını gösteriyor ama dosyaya bakıyon fonksiyon gibi bişey var
1.png

2.png
benim gözümde herşey kitaba göre ama phrase hariç.
konu isimli yazıyı nereden çekiyor hocam kaynağı neresi bunun phrase içindeki yazılanların kaynakları neresi 5 gündür bulamadım en sonunda sorayım dedim.
Biraz araştırdım ama eğitim videosu hiç yok kaynaklar kısıtlı. Bu xenforonun eğitim videosu falan yok mu bi bakalım izleyelim ?

Son düzenleme:

Nasıl yapılır ? Phrase nedir,ne işe yarar ?

xenforo'da phrase'i, ifade, tabir, sözcük grubu vs olarak aklınızda tutabilirsiniz.

Admincp-> Görünüm ve diller -> Cümle ve kelimeler alanında aşağıdaki gibi uygulayın.

xf1.png

Karşınıza kelimelerin ve cümlelerin hepsi gelecektir. Filtrele alanında aşağıdaki gibi bir arama yapın.

xf2.png

Örnek: xgt_forumistatik_konu alanına tıklayın ve aşağıdaki alandan kelimeyi değiştirip kayıt edin.

3.png

Burada dikkat etmeniz gereken, kullanmış olduğunuz dilde değişiklik yaptığınızdan emin olun. Türkçe ise Türkçe'de farklı bir dil kullanıyorsanız onun üzerinde yaptığınız değişikliklerden emin olun.

Eğer phrase içeriğinden emin değil isek veya bilmiyorsak daha doğru tabirle phrase tanımlamasını bilmiyorsak...
xenforo'da phrase'i, ifade, tabir, sözcük grubu vs olarak aklınızda tutabilirsiniz.

Admincp-> Görünüm ve diller -> Cümle ve kelimeler alanında aşağıdaki gibi uygulayın.

xf1.png

Karşınıza kelimelerin ve cümlelerin hepsi gelecektir. Filtrele alanında aşağıdaki gibi bir arama yapın.

xf2.png

Örnek: xgt_forumistatik_konu alanına tıklayın ve aşağıdaki alandan kelimeyi değiştirip kayıt edin.

3.png

Burada dikkat etmeniz gereken, kullanmış olduğunuz dilde değişiklik yaptığınızdan emin olun. Türkçe ise Türkçe'de farklı bir dil kullanıyorsanız onun üzerinde yaptığınız değişikliklerden emin olun.

Eğer phrase içeriğinden emin değil isek veya bilmiyorsak daha doğru tabirle phrase tanımlamasını bilmiyorsak (ki her seferinde şablon şablon arayamayız) o zamanda kelime veya cümle olarak aratmak isteriz. Mesela "Yeni mesajlar" geçen kelimeleri bulmaya çalıştığımızda Admincp-> Görünüm ve diller -> Cümle ve kelimelerde ara diyerek sadece kelimeyi veya cümleyi aratmanız yeterli olacaktır.

Çözüm
Hocam ALLAH razı olsun bilgilendirme için.
Bu ufacık şey gözümden nasıl kaçabilir ki :D birde hocam eğitim seti yapın udemy'den alalım 1 tane bile eğitim yok şu xenforo ile alakalı ne nerde nasıl olur ne işe yarar bunların temelini bilmiyoruz ben öğrenmeye çok aç birisiyim ama kaynak yok maalesef :( hocam udemy işini bi düşünün

hocam istatistik ile alakalı son birşey daha sormak istiyorum. bu alanların yeriniz sağ sol nasıl değiştiricez ? 1.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.