Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Php Xenforo 2 Son Konuları Çekme

mcv_js

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Portal scripti yazıyorum.Foreach ile xenforo 2 deki son komuları nasıl çekebilirim?

Nasıl yapılır ? Php Xenforo 2 Son Konuları Çekme

Benim verdiğim kodları olduğu gibi yapıştırırsan hata alırsın. Çünkü ben konuya php bbcode olarak eklediğimde <?php tagini göremezsin. Genel kod olarak ekledim. Aşağıdaki kodu olduğu gibi kopyala bakalım sorun yaşayacak mısın?

Kod:
<?php
    $sorgu = $db->query("SELECT * FROM xf_thread ORDER BY thread_id DESC LIMIT 10", PDO::FETCH_ASSOC);
    if ($sorgu->rowCount()):
         foreach( $sorgu as $listele ):
          ?>
        <a href="threads/posts.<?php echo $listele['thread_id'];?>"><?php echo $listele['title']; ?><br />     
    <?php
      endforeach;
      endif;

?>
Keşke php de ne kullandığını da yazsaydın. Ben hem pdo hemde mysql_li ile konuları çekebileceğin kodları ekliyorum buraya. Şu an bu kodlar son 10 konuyu çeker limiti kendine göre ayarlarsın.

PDO ile

PHP:
$sorgu = $db->query("SELECT * FROM xf_thread ORDER BY thread_id DESC LIMIT 10", PDO::FETCH_ASSOC);
    if ($sorgu->rowCount()){
      foreach( $sorgu as $listele ){
      echo $listele['title']."<br />";
}
}

mysql_li ile

PHP:
    $sorgu = mysql_query("SELECT * FROM xf_thread ORDER BY thread_id DESC LIMIT 10");
    if ( mysql_affected_rows() ){
         while ( $listele = mysql_fetch_assoc($sorgu) ){
}

Keşke php de ne kullandığını da yazsaydın. Ben hem pdo hemde mysql_li ile konuları çekebileceğin kodları ekliyorum buraya. Şu an bu kodlar son 10 konuyu çeker limiti kendine göre ayarlarsın.

PDO ile

PHP:
    if ($sorgu->rowCount()){
      foreach( $sorgu as $listele ){
}
}

mysql_li ile

PHP:
    $sorgu = mysql_query("SELECT * FROM xf_thread ORDER BY thread_id DESC LIMIT 10");
    if ( mysql_affected_rows() ){
         while ( $listele = mysql_fetch_assoc($sorgu) ){
}
Pardon abi pdo kullanacağım teşekkür ederim :)

netr0n netr0n abi son bir sorum daha var..

Şimdi thread ı çekmek yani veritabanından first_post_id yi nasıl çekerim posts/ dan sonra
Kod:
echo "https://turkishdevelopteam.xyz/posts/"."</br>"; } }

Son dediğini anlamadım biraz daha açar mısın tam olarak ne yapmak istiyorsun?

Son dediğini anlamadım biraz daha açar mısın tam olarak ne yapmak istiyorsun?
Ya şimdi konu linkine giderken /posts/first_post_id çalıştırılıyor xenforo da bunu ben nasıl yaparım?
Yani kod bu
<a href="https://turkishdevelopteam.xyz/posts/"> posts yanına senin verdiğin koddan first_post_id iyi çekmek istiyorum.Hani linkler xenforo da site.com/posts/1 gibi oluyor ya

Ama o dediğin alanda first_post_id alanını değil thread_id alanını çalıştırıyor.

Ama o dediğin alanda first_post_id alanını değil thread_id alanını çalıştırıyor.
Test ettim thread id alanı 2 olan bir konum vardı posts/2 dedim bulamadı ama first_post_id diyince gitti zaten ing çevirisinde ilk mesaj id sine göre çekiyor.Dediğim gibi yapar mısın rica etsem abi

First post id değil senin işini aşağıdaki kod görür.

PHP:
    if ($sorgu->rowCount()):
          ?>
        <a href="threads/posts.<?php echo $listele['thread_id'];?>"><?php echo $listele['title']; ?><br />  
    <?php
      endforeach;
      endif;
     ?>

First post id değil senin işini aşağıdaki kod görür.

PHP:
    if ($sorgu->rowCount()):
          ?>
    <?php
      endforeach;
      endif;
     ?>
Error log ds şöyle hata aldım
[25-Sep-2018 20:46:51 UTC] PHP Parse error: syntax error, unexpected 'endforeach' (T_ENDFOREACH), expecting end of file in * on line 12

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.