Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Php Sürümü yükseldiğinde sitem çalışırmı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

kappadox

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Şu an kullandığım php sürümüm 5.4.45 ve xenforo sürümüm v2.0.11 bazı nedenlerden dolayı php sürümümü 7 yapmam gerekiyor. Burada benim merak ettiğim husus php 7 yaptığımda xenforo v2.0.11 çalışır mı sorun yaşar mıyım? xenforoyu da yükseltmem gerekir mi, şayet lisansım yükseltmelere kapalı ücret ödemek istemiyorum.

Ne yapmaya çalıştığını anlamadım,sanırım yedek almaya çalışıyorsunuz. Kullandığınız panel nedir plesk,cpanel ?
Plesk panel ile şu şekilde alabilirsiniz :Kullanım tekniği - Plesk panelden XenForo tam yedek,full backup nasıl alınır ?

Hocam yapmaya çalıştığım php sürümünü 7 ye tasımaktı. Şimdi vesta cp kullanıyorum. site.sql ve ftp den tüm dosyaları yedekledim. Gel gelelim php yükseltirken hata veriyor ve hatayı çözümleyemedim.

Php nasıl yükseltiyorsunuz,bir kaç görsel ile anlatırmısınız. Ve bir tavsiye isterseniz hiç uğraşmayın sunucu yöneticinize söyleyin iki tıkal yükseltirler.
Vestacp hakkında bilgi sahibi değilim açıkcası ama tavsiye edeceğim php sürümü 7.2 olacaktır.

hocam sorun şu ki sunucu vultr üzerinde ve benim yükseltmem gerekiyor. Puty ile rood üzerinden bağlanıp yükseltmeye çalışıyorum. İlk sayfada kodları ekledim.

Puty üzerinde

wget https://dl.fedoraproject.org/pub/epel/epel-release-latest-7.noarch.rpm
wget http://rpms.remirepo.net/enterprise/remi-release-7.rpm
rpm -Uvh remi-release-7.rpm epel-release-latest-7.noarch.rpm

kodunu ekleyip

yum --enablerepo=remi update remi-release

kodu ile çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum ve yükseltme işlemine devam edemiyorum.

[root@y ~]# yum --enablerepo=remi update remi-release
Loaded plugins: fastestmirror
Setting up Update Process
Loading mirror speeds from cached hostfile
Error: Cannot retrieve metalink for repository: epel. Please verify its path and try again

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.