Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Özel alanda olayını posbitte üye grubu ikonu vermek?

kardelenkurt

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba,

Üye kayıt olurken araç modeli seçerken a ve b araçlarından birini seçiyor.

Bu seçimine göre forumda posbit alanının çerçeve rengi a ise kırmızı b ise mavi olmasını ve avatar altında a kullanıcısı ve ya b kullanıcısı şeklinde üye grubu banneri çıkmasını (yönetici şeklinde avatar altında bulunan üye grubu ikonu gibi) istiyorum bu yapılabilir mi?

Teşekkürler

Bu eklenti ile olacak bir şey. Böyle bir eklenti var mı emin değilim. :)

Merhaba,

Üye kayıt olurken araç modeli seçerken a ve b araçlarından birini seçiyor.

Bu seçimine göre forumda posbit alanının çerçeve rengi a ise kırmızı b ise mavi olmasını ve avatar altında a kullanıcısı ve ya b kullanıcısı şeklinde üye grubu banneri çıkmasını (yönetici şeklinde avatar altında bulunan üye grubu ikonu gibi) istiyorum bu yapılabilir mi?

Teşekkürler

Herkese merhabalar diyorum, uzun zamandır foruma giriş yapamadım bazı işlerim vardı onları teslim etmek ile meşguldüm.
Her neyse gelelim sorunun çözümüne.

1. Temanızın extra.less şablonuna girin ve orada postbit çerçeve rengi için gerekli kodları ekleyin. Örnek:
    CSS:
    .solidred{
        border:1px solid #FF0000;
    }
    .solidblue{
        border:1px solid #0029ff;
    }
    css classlarını elinizdeki özel alan seçeneklerinize göre çoğaltabilirsiniz.
  2. Daha sonra temanızın message_macros şablonunu bulun ve düzenleyin. Aşağıdaki kodu bulun. Bu benim temamdaki postbit'i kapsayan bölüm. Sizdeki değişkenlik gösterebilir. Amaç postbit kısmını kapsayan section ve ya div her ne ise o kodu bulup css sınıf kısmına (class="...") özel alan seçeneklerimize göre if koşullarımızı yazıp o seçeneklere göre extra.less şablonunda ki css sınıflarımızı çağıracağız..
  3. PHP:
    <section itemscope itemtype="https://schema.org/Person" class="message-user">
  4. Değiştir
    PHP:
    <section itemscope itemtype="https://schema.org/Person" class="message-user<xf:if is="$user.Profile.custom_fields.aracmodel == 'murat124'"> solidred <xf:elseif is="$user.Profile.custom_fields.aracmodel == 'bmw'"/> solidblue</xf:if>">
    kodumuzda dedik ki özel alan değeri murat124 ise solidred sınıfını çağır eğer bmw ise solidblue sınıfını çağır. if elseif yapımızı elimizdeki seçeneklere göre arttırıp azaltabilirsiniz. Bu kısımda herhangi bir sınırlama yok. Üçüncü bir koşul daha eklemek isterseniz kod yapımız aşağıdaki gibi olmalıdır.
  5. PHP:
    <section itemscope itemtype="https://schema.org/Person" class="message-user
        <xf:if is="$user.Profile.custom_fields.aracmodel == 'murat124'">
            solidred
        <xf:elseif is="$user.Profile.custom_fields.aracmodel == 'bmw'"/>
            solidblue
        <xf:elseif is="$user.Profile.custom_fields.aracmodel == 'mercedes'"/>
            solidyellow
        <xf:else>
            soliddefault //Burada ise kullanıcı özel alan değeri belirttiğimiz 3 koşul ile eşleşmediğinde çağrılacak.
        </xf:if>
    ">
  6. Postbit çerçeve rengini özel alanda ki seçime göre renklendirdik. Gelelim avatar altına seçilen özel alan değerini yazdırmaya. Aşağıdaki kodu yine aynı şablonda bulun.
  7. PHP:
    <div class="message-userDetails">
    benim temamda avatar vs bilgilerin bulunduğu div bu şekilde. Temanızda farklılık gösterebilir. Bu div'in sonunda ki </div> kapanışından hemen önce aşağıdaki kodu yazın.
  8. PHP:
    <span>{$user.Profile.custom_fields.getFormattedValue('aracmodel')} sahibi</span>
    kaydedin ve test edin.
Bu anlatımda dikkat edilmesi gereken noktalar
  1. Benim eklediğim özel alan id'si aracmodel si de kendi özel alan id değerinizi yukarıdaki kodlarda bulup değiştirin.
  2. Benim eklediğim özel alan seçenekleri "bmw,murat124,mercedes" vs.. kendinize göre düzenleyin.
Önizleme aşağıdaki gibidir.
adsiz-png.6235

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    7.8 KB · Görüntüleme: 38
hocam sitemde denemesi yaptım

yalnız mavi veya kırmızı çerçeve oluşmadı

extra.less en başına bu şekilde ekledim ama çerçeve oluşmadı.

Kod:
.solidred{
}
.solidblue{
}

Ayrıca bu araç sahibi şeklinde poebite eklendi bunu kullanıcı grubu gibi banner şeklinde yapıp ortalayabilir miyiz?

Bu çerçeve yerine a aracını seçen üyenin posbit arkaplan rengi komple kırmızı olsa, b seçen mavi olsa nasıl olur ki?

hocam sitemde denemesi yaptım

yalnız mavi veya kırmızı çerçeve oluşmadı

extra.less en başına bu şekilde ekledim ama çerçeve oluşmadı.

Kod:
.solidred{
}
.solidblue{
}

Ayrıca bu araç sahibi şeklinde poebite eklendi bunu kullanıcı grubu gibi banner şeklinde yapıp ortalayabilir miyiz?

Bu çerçeve yerine a aracını seçen üyenin posbit arkaplan rengi komple kırmızı olsa, b seçen mavi olsa nasıl olur ki?
Dostum kod çalışıyor kendi forumum da denedim. Mutlak bir yerde hata yapmışsındır. İf koşullarını kendine göre düzenle.

hocam kontrol ettim özel alan id doblo ama ben Doblo yazdığımdan olmamış şimdi oldu.

Ayrıca bu araç sahibi şeklinde posbite eklendi bunu kullanıcı grubu gibi banner şeklinde yapıp ortalayabilir miyiz? Sadece yazı şeklinde olduğundan görsel açıdan ilgi çekmiyor.

Bu çerçeve yerine doblo aracını seçen üyenin posbit arkaplan rengi komple kırmızı olsa, fiorino seçen mavi olsa nasıl olur ki? Ya da ne önerirsiniz hocam

tekrar teşekkür ederim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.