Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Özel Alan EKleme (Aynı Konu altında)

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Test Forumuna Özel Alan Ekledim. Test forumuna konu açan aşağıdaki gibi mesajla karşılaşıyor. Mantığı tam istediğim gibi akat, bunun ben forum altında değil Açılan bir konu altına yazılacak her mesajda çıkmasını istiyorum.
Yani Diyelim Memleketiniz neresi diye konu açtım. Bu seçenekler bana çıktı. Ama benim konunun altına mesaj yazanlarında bu seçenekleri görüp işaretlemesini istiyorum.
Tamam bu Özel Alan Foruma açılacak konular için dizyn edilmiş ama bunu yapabilirmiyiz?
Bir konu açarken bunlar geliyor. O bölüme açılanher yeni konuda bu çıkıyor. Benim istediğim benim açtığım bir konu altına, cevap yazılacaksa bunların çıkması
7759

Diğer sorum ise bu konuya bağlı.

Yukarıdaki gibi özel alan eklediğimde bu HTML bölümüne, kullanıcı adının çıkması için bir kod gerekiyor. XF'nin değişkenlerinden ..Yani bu kısma xf kodlarından girdiğimde, mesajı yazanın kullanıcı adı çıkacak

7762

Böyle bir şey olacak

7763

Yani Diyelim Memleketiniz neresi diye konu açtım. Bu seçenekler bana çıktı. Ama benim konunun altına mesaj yazanlarında bu seçenekleri görüp işaretlemesini istiyorum.
Seçimim İnteraktif olması lazım. Bunu anket tarzı bir şeyle çözebilirsiniz. Böylece kullanıcıların seçimleri anlık olarak açtığınız ilgili konunun üzerinde gözükecektir.
Böyle bir şey olacak
Bunun için özel alan parametrelerin konu gösterim şablonunda çalışıp, çalışmadı kontrol edilerek, sonra konu göster şablonuna ilave edilmesi lazım. Yani hazırda bir şey olmayınca uğraşıp, incelemek lazım.

Ama esas ben şunu anlamadım. Farz edelim ki, konunun altında bu alanlar seçilebilir oldu ve kullanıcı bunu seçti, peki sonuç ne olacak ? Bu seçim nerede, nasıl ve hangi fonksiyon ile gösterilecek ?

Ama esas ben şunu anlamadım. Farz edelim ki, konunun altında bu alanlar seçilebilir oldu ve kullanıcı bunu seçti, peki sonuç ne olacak ? Bu seçim nerede, nasıl ve hangi fonksiyon ile gösterilecek ?

Şöyle hocam,
Ödeme yapanlar için tek bir konu açıldı. Kii ödeme yaptıysa oraya yazıyor. Ama sadece ödeme yaptım aktif edin diyor. Bana lazım olan şeyler var mesela hangi banka, hangi abonelik vs..

Bana lazım olanları yazmayınca ben aramak zorunda kalıyorum. 3 bankaya bakıyorum. Yani aslında bu konu açarken hani vardırya
Lisans satışlarında yazıyorlar. XF satılık demiş gitmiş.
Ama insanlar soruyor lisans bittimi? Kaç ay var bitime? devredilebilirmi? Gibi bunları engellemek için bunu yapmaya çalışıyorum.
Açılmış konu altına yazmaya çalıştığında bu sorulara cevao vermek zorunda kalsın..ki bende ona göre işimi halleeyim..On kere sormayayım hangi banka? Hangi üyelik.
Tamam bulunuyor da. Ben saliselerle yarışıyorum. Birde mesaj kirliliği olmasın diye..

Anket olayıda olabilir onuda bir deneyeceğim..

Anladım ama dediğim gibi epey zor işlem ve kimse uğraşmaz bununla :( Ben de benzer durumu yaşıyorum ve manual kontrol ediyorum mecburen :(

Tüm bunlar paypalın ülkemizde hala yasak olmasından kaynaklanıyor. Eğer çalışıyor olsa zaten tüm bunlara hiç gerek kalmayacak.

Anladım ama dediğim gibi epey zor işlem ve kimse uğraşmaz bununla :( Ben de benzer durumu yaşıyorum ve manual kontrol ediyorum mecburen :(

Tüm bunlar paypalın ülkemizde hala yasak olmasından kaynaklanıyor. Eğer çalışıyor olsa zaten tüm bunlara hiç gerek kalmayacak.
Ben paypal kaldırdım. Havale ediyorlar. Kredi kartı sistem butonu editledim yani.
3 Banka var 2'sinden mesaj geliyor ama bazen gelmiyor. Diğer banka ücret istiyor maili seçtim. Kllanıcı mağdur olmasın diye bende bu bilgilerin girilmesini zorunlu istedim.
Aneti denedim o farklı cevap veriyor. İStedğim gib değil.
Teşekkür ederim.

Konu altın değilde artık forum altna herkes konu açacak, öyle yapacağım o zaman sorun yok. Cevaplarıda kapatırım olur biter.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.