Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Onay Listesine düşenler

FivemTurk

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
1670856194446.png

Resimde gördüğünüz bu cuma gününden bu gününe kadar oluşanlardır ben 70 adet onay tek tek çok uzun zamnadır bu şekilde yapıyorum ve artık yormaya başladı bunu bir otomatik yöntemi daha hızlı bir kod satırı yazılsa hepsine spam çeksem vs nasıl yapabilirim? Genelde gelenler bot hesaplar ne yaptıysam da engelleyemedim burayı şişiriyorlar.

Merhaba bot hesaplardan gelen üyelikleri 2 türlü engelleyebilirsin.
1.si gelen üyeliklerin ip adreslerini kontrol paneli üzerinden ip bloke kısmına gelip ip adresinin sonuna 0 yazarak o ip adresinden gelen üyelikleri engellemiş olursun, ip blokeyi htaccess üzerindende yapabilirsin.
2.si e-mail kısıtlaması yaparakda engellemiş olursun.

Örnek: 95.189.76.242 bu ipi engellemek için son son rakam 242 olanı 0 yazıp o ip üzerinden gelen tüm üyelikler bloke edilir.

Senin yaşamış olduğun sorunu bende yaşadım, bot dediğimiz yani random hesaplar random iplerden gelen üyelikleri ben bu şekilde durdurabildim. şuanda bazen çok nadirende olsa proxy ip ile gerçek mail oluşturup üyelik oluşturanlar oluyor onuda manuel kontrol ediyorum üyeliği onaylayıp yasaklı üye grubuna taşıyorum. eskiden bunu yapmak benide yoruyordu çok aşırı derecede spama düşen üyelikler olduğu için bir hayli yoruyordu insanı ama şimdi çok nadir haftada 1 veya 2 random üyelikle gelenler oluyor onlarıda manuel müdahale ediyorum.

Soru sor üyelere basit olmasın bu random botlar o şekilde üye olamıyorlar.. ve 10 saniye üzeri bir bekleme koy.. Ama bu soruda başkent neresi olmasın.. Mesela şunu yazsınlar.. Kanka gircen mi siteye yaz o zaman bunu gibi gibi :D

İnfolar için teşekkürler, kayıt zamanlayıcısını 30 a çektim tekrar bakacağım bir azalma veya kesilme olacak mı ardından diğerlerini ve bir kaç şey daha deneyeceğim.
Forum sitem sadece TR üzerinden üye almıyor globall bir nevi o yüzden zorunlu kılamam ortak bir şey olmalı ona da bakacağım

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.