Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü node icon ile arka plan

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

yusufemir

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Resimdeki şekilde görüldüğü gibi alta değilde üstte minecraft turk yazan yere nasıl ekleyebilirim hangi ayardan ? hepsini açtım ve olan bu oluyor kötü gözüküyor ben üste eklenmesini isterdim
? Hüseyn. huseynalieff hocam bilgilisin bu konularda aktifsen yardımcı olabilir misin?

Ekli dosyalar

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    180 KB · Görüntüleme: 40
Admincp >> Görünüm ve diller >> Temalarınız >> İlgili temanız >> Bloklar >> Blok header

Kod:
/* Kategoriler Başlığı Arkaplan */
.block--categoryXX .block-header {
background: blue url("https://siteniz.com/resim.jpg") no-repeat center / cover;
max-height: 60px;
text-transform:;
font-weight: bold;
font-size: 20px;
color: #FFF;
text-shadow: black 0.1em 0.1em 0.2em;
overflow: hidden;
}
/**********/
/* Kategoriler Başlık Hover */
.block--categoryXX .block-header a:hover {
color: #FFF;
text-decoration: none;
opacity: .7;
}
/**********/
/* Kategoriler Açıklaması */
.block--categoryXX .block-desc {
color: #000;
text-transform:;
font-family: monospace;
text-shadow:
   -1px -1px 0 #FFF,
    1px -1px 0 #FFF,
    -1px 1px 0 #FFF,
     1px 1px 0 #FFF;
}
/**********/
/* Kategori Resimleri ve Başlık Duyarlılığı */
@media (max-width: @xf-responsiveMedium)
{
    .block--categoryXX .block-header {
        max-height: inherit;
    }
}
/**********/

categoryXX olan yerlere XX kategori ID nizi girmelisiniz. ID'ni bulmak için Admin cp - Forumlar - Kategori ve forumlarda
kategorinin üzerine mausu getirdiğinizde link olarak kategoriismi.X (x numara) çıkar. O numara kategori numaranızdır onunla değiştirin.

Benim attığım tüm kategorilere farklı farklı resimler vermektir. Hocamızın dediği size yardımcı olacaktır ben sonradan isteğinizi farkettim :)

hocam kategori değilde yandaki çevrimiçi üyeler falan öyle oldu ? ben kategorilerin arka planı öyle olsun istiyorum

Deneme amaçlı birde isterseniz üstte attıklarımı okuyarak yerine yetirin bakalım işinize o yarayacakmı

Selamlar, anladığım kadarıyla bu arkadaş categori başlığın arkaplan rengini değiştirmeye çalışıyor. geçende böyle konu açılmıştı css kodlarını paylaştım becerememişti. sanırım Y yusufemir senin istediğin bu olmalı.

CSS:
/****************************** Categori renkleri **********************************/
.block.block--category.block--category1 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category2 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category3 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category4 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category5 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category6 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category7 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category8 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category9 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}
.block.block--category.block--category10 .block-header{background:#181f23;font-weight:bold;font-family:Arial;font-size:14pt;color:#ff8c00;
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.