Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Neden herkes destek konularında forumlarını sır gibi saklıyor?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Neden herkes destek konularında forumlarını sır gibi saklıyor? konuda mesajda 1 tane lınk yok. herkes ten kastım cogunluk bu sekılde yapıyor.

konuya url ekleyınce ne oluyor arkadaslar bilen varmı acaba :D

Neden herkes destek konularında forumlarını sır gibi saklıyor? konuda mesajda 1 tane lınk yok. herkes ten kastım cogunluk bu sekılde yapıyor.

konuya url ekleyınce ne oluyor arkadaslar bilen varmı acaba :D
Malesef biz Türkler birbirimizin emeğini kopyalamayı (çalmayı), birbirimizin sitesine zarar vermeyi, reklam bannerlarına gereksiz tıklamalar atarak adsense ban yemelerini sağlamayı çok sevdiğimiz için site adını gizli tutmak mantıklı oluyor...

Malesef biz Türkler birbirimizin emeğini kopyalamayı (çalmayı), birbirimizin sitesine zarar vermeyi, reklam bannerlarına gereksiz tıklamalar atarak adsense ban yemelerini sağlamayı çok sevdiğimiz için site adını gizli tutmak mantıklı oluyor...

bu yonden dusunmemıstım hiç ama çok işe yarayacagını sanmam sonucta googleden ziyaretcı cekmeye calısıyoruz ve kımın neden geldıgı bellı değil.

Google üzerinden gelen ziyaretçinin bu tarz şeyler çoğunlukla aklına gelmiyor, ancak webmaster platformları vb sitelerde olanlar ne hikmetse arka planda birbirlerini rakip olarak görüyorlar. Birbirlerinin sitelerine ddos atanları gördü bu gözler :)

2017 de niche sitem ile ilgili bir konu açtıktan sonra ki hafta 5 tane kopyasını görünce link paylaşmaktan sakınıyorum :)

Şahsi fikrim;

Lisans korkuları, eklenti, tema, xenforo v.s.
İhbar korkusu.
Yasa dışı içeriklerin olması.
İçeriğin korunması ki bu mantıksız google amcam bulur, buldurur :)

Bunun dışında olanları ise ben yorumlayamıyorum, kısacası bir korkusu yok ise neden forum gizlensin ki :)

Burada paylaşmayanların bir kısmı illegal şekilde kurulan xenforo, tema ve eklentiler sebebi ile.
Diğer kısmı da anlamsız bir şekilde içeriğinin çalınmasından korkuyor, ki bu korku çok mantıksız geliyor.
Zaten hemen hemen her forum bir diğer forumun bazı bölümlerinden bir şeyler kopyalıyor.

Örneğin Copy / Paste işlerinde hizmet veren editörler Google sorgusu yaparak diğer forumlara giriyor ve bazıları %100 copy/paste yapıyor. Bazıları ise özgünleştirici siteler yardımı ile bir kısmını özgünleştirip o şekilde konu açıyor.

Dolayısı ile bilerek yada bilmeden de o sitesini saklayan arkadaşımızın sitesine girmiş oluyor. :)

Bunların dışında sitesini gizleyen arkadaş neden gizler bilmiyorum. :)

Ben özgün bir yazı yayınladığımda hemen search gidip link ekliyorum. Artık kim çalarsa çalsın google nazarında kopya oluyor o yazı vb...
Ama baz ı özel programlarım var kendim yapıyorum. Adam bunu alıp yayınladığında kanıma dokunuyor. Dolayı ile gizliyoruz..Üzerimden prim sağlanması hoş olmuyor

Şu back link saçmalığını mantıklı bulmadığım'dan önceden göze soka soka yazardım bir yerlere vazgeçtim.. kendi sitemi aradığımda bir başka sitenin çıkması hoşuma gitmiyor

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.