Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Neden cloudflare kullanan yok?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Neden forum sitelerınde cloudflare kullanan yok dıkkatımı cektı acıkcası, hem guvenlık spam hemde sunucu yukunu azaltma acısından ucretsiz bir fırsat gibi dururken tercih eden yok pek kafama takıldı acıkcası.

Ahanda bize küçük dediler :d
Yanlış anladınız koruma sisteminden bahsediyorum. Sadece cloudflare kullanarak siteyi korursanız muhtemelen ortalama bir atağa düşer site. Fakat cloudflare sadece bir koruma değil bir çok özelliği var o açıdan bakınca kullanmak çok kaarlı.

Cloudflare siteyi yavaşlatmaz aksine hızlandırır. Koruma olarak kötüdür zaten çoğu websiteleri cloudflare arkasında başka korumalarda kullanır.
Evet yavaş siteyi hızlandırır lakin hızlı bir siteyi yavaşlatir. bunu sizde deneyimleye bilirsiniz diye düşünüyorum. bununla ilgili bir çok test/video var aslında google'de.

Evet yavaş siteyi hızlandırır lakin hızlı bir siteyi yavaşlatir. bunu sizde deneyimleye bilirsiniz diye düşünüyorum. bununla ilgili bir çok test/video var aslında google'de.
Hocam kendi deneyimlerime göre optimizasyonu tam yapılmış temanın 79 gibi bir puanı var pagespeede CFsiz hali. CF varken ise 98 gibi puanlara çıkarabiliyorum dediğiniz biraz yanlış gibi.

Neden forum sitelerınde cloudflare kullanan yok dıkkatımı cektı acıkcası, hem guvenlık spam hemde sunucu yukunu azaltma acısından ucretsiz bir fırsat gibi dururken tercih eden yok pek kafama takıldı acıkcası.
yani hocam pro planda html ye izin vermiyor o can sıkıcı ama free de tek bir attakta iniyor

siteyi ordan oraya ordan oraya göstermek gibi saçma bir yapısı var sunucular arası etkileşimi var o teknik kısımda ben önceden saldırı olduğunda hafifletmek için kullanıyordum.. şimdi kendi hostingimin nimetlerinden yararlanıyorum.. şirketlerin kendi cloud yapısı var zaten özel gerek duymuyorum... ücretli kullanıyorsan belki ama ücretsiz free yaramaz...

Htmle izin vermiyo derken? Proda tek bir ddos saldırısında düşüyor bir fark yok
yani sen sunucunu ne kadar iyi koruyabilirsen o kadar iyi cloud flareyi küçümsüyorlar ama dünyanın en büyük şirketlerinden belirli bir ön uç kuralları ile herşeyi yapabilirsiniz free planda cloud flarenin size verdiği hizmet %1 dir pro planda da nasıl kulanacağınız önemlidir büyük bağzı firmaların alt yapısı cloud flaredir bu kadar küçümsemenize gerek yok bizzat testlerine bakıyorum tr de bile büyük firmalar kullanıyor xenforo.gen.tr bile kullanıyor şuana kadar sorun çıkarmadı benim tercihim cloud flare ile flux cdn dir

Kötü çünkü, farklı korumalara yöneliyor insanlar. Yukarıda yazılanların aksine büyük forumlar cloudflare kullanmaz küçükler kullanır. Yeni bypass sistemleriyle kolayca aşılıyor.
bypass diyorsunuz ama diğer firmalar bile cloud flarenin alt yapsını süzgeç olarak kulanıyor trendyol gibi büyük şirketler kulanıyor dediğinizi pek anlayamadım ama cloud flare herkes için iyi bir koruma yeterki kulanmasını bileceksin

bypass diyorsunuz ama diğer firmalar bile cloud flarenin alt yapsını süzgeç olarak kulanıyor trendyol gibi büyük şirketler kulanıyor dediğinizi pek anlayamadım ama cloud flare herkes için iyi bir koruma yeterki kulanmasını bileceksin

Dostum cevabı yazmıştım ama tekrar yazayım cf tek başına rahatca düşen bir koruma. Büyük şirketler ne yazık ki süzgeç olarak kullanmıyor cdn hizmeti için kullanıyorlar CloudFlareyi :confused: XenforoGenTr'de kullanıyor evet, fakat burasıda düşüyor saçma bir örnek göstermişsin. Kendim CloudFlare Buss. planda kullandım ona rağmen rahatca aştılar tecrübelerime dayanarak yazıyorum bunları. :oops:;)

Dostum cevabı yazmıştım ama tekrar yazayım cf tek başına rahatca düşen bir koruma. Büyük şirketler ne yazık ki süzgeç olarak kullanmıyor cdn hizmeti için kullanıyorlar CloudFlareyi :confused: XenforoGenTr'de kullanıyor evet, fakat burasıda düşüyor saçma bir örnek göstermişsin. Kendim CloudFlare Buss. planda kullandım ona rağmen rahatca aştılar tecrübelerime dayanarak yazıyorum bunları. :oops:;)
bende attacker olarak yazıyorum kendi web sitemin kullandığı sistem cloud flare cloud flare olmazsa şirketlerde olmazdı belirli bir ön uç kuralı ile herşeyi yapabilirsiniz cloud flare kullanmayı bilmeyip burada bişeyler yazmanız üzücü gerçekten belirli bir ön uç kuralı ile mesela her sayfa yenilediğinde under attack gelese misal düşünün 350 milyonluk bir saldırı 75 saldırıya düşer kendim test ettim test ten başarılı geçti 2. xenforo.gen.tr düşer falan filan diyormuşsunuz illegal bir forum değil tek şikayet ile attcaker başını yakıp mahkemeye verebilirler sen olsan xenforo.gen.tr saldırmaya çalışırmıydın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.