Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Mobilde tema genişliğini nasıl ayarlayabilirim?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
aldığım SS lere bakarsak tema kenarları yan taraflar bos kalıyor tema ekrana default tema gibi tam oturmuyor bunu nasıl tam ekran olacak sekılde yapabılırım?

Ekli dosyalar

• 01.jpg
    01.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 33
  • 02.jpg
    02.jpg
    97.4 KB · Görüntüleme: 6
  • 03.jpg
    03.jpg
    116.8 KB · Görüntüleme: 6

Nasıl yapılır ? Mobilde tema genişliğini nasıl ayarlayabilirim?

Aşağıdaki kodları kullandığınız temanın extra.less şablonuna ekleyip dener misiniz?

Less:
@media (max-width: 650px) {
    .p-body-inner {
        max-width: 100%;
    }
}
normalde mobilde olması gereken bu siz değiştirmek istiyorsanız resimdeki alanı px olarak girin örnek 1300px

Ekli dosyalar

• ss.jpg
    ss.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 2
buradan yapılan guncelleme masaustu surumunude etkılemez mı? ben sadece mobilde ekrana otutrmak ıstıyorum.

bakınız ornek;

merhaba tasarımda % size her piksel aletlerde avantaj sağlar google bunu öneriyor px ise sadece sizin kullandığınız alete karar sizin.

benım anlatmak ıstedıgım olay farklı aslında, ben suan ayarlarımı SS tekı gibi guncelledım pc den baktıgımda da forum genıslıgınden memnunum, sadece mobil cihazlarda forumu biraz daha genısletmek ıstıyorum ancak mobil ıcın yapacagım bir ayar pc yi etkılemesın sadece mobil ıcın gecerlı olsun.

örnek Pc de %90 ama mobilde %100 gorunmesı gibi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 1
Aşağıdaki kodları kullandığınız temanın extra.less şablonuna ekleyip dener misiniz?

Less:
    .p-body-inner {
        max-width: 100%;
    }
}

Çözüm

Hocam oldu aslında ama tema sallanıyor bu kez mobilde, mesela mobilden girin siteye az aşağı inin ana sayfada sonra sağ üst yada sol üst çapraza doğru çekin geliyor tema. Normalde sadece asagı yukarı inmesi lazım bu tema her yöne gidiyor

Hocam oldu aslında ama tema sallanıyor bu kez mobilde, mesela mobilden girin siteye az aşağı inin ana sayfada sonra sağ üst yada sol üst çapraza doğru çekin geliyor tema. Normalde sadece asagı yukarı inmesi lazım bu tema her yöne gidiyor
Şöyle deneyin.

Less:
    .index_alerts-container {
        flex-direction: column;
        width: 100%;
    }
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.