Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Logoyu nasıl büyütebilirim?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Kod:
.p-nav-smallLogo.xgt-header-logo
{
    max-width: 300px;
}
//
@media (max-width: 650px){
.p-nav-smallLogo img:not([src$=".svg"]) {
        height: 30px;
    width: 120px;
}
}

normalde yukarıdakı kod eklı, degerlerı güncelledım ama bir farklılık olmadı. logoyu biraz daha büyütmek ıstıyorum.

modern tema ıcın

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-02-23 131255.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-02-23 131255.jpg
    143.3 KB · Görüntüleme: 13

Nasıl yapılır ? Logoyu nasıl büyütebilirim?

pek bakamadım tema çok kasiyor birde anlam veremediğim google yi kendinizden neden uzaklaştırıyorsunuz ? bu kadar tema kullanmadaki mantiği anlayamadım
Bunu ekleyin
CSS:
.xgt-header-logo img {
    max-width: 100%;
    max-height: 300px;
}
pek bakamadım tema çok kasiyor birde anlam veremediğim google yi kendinizden neden uzaklaştırıyorsunuz ? bu kadar tema kullanmadaki mantiği anlayamadım
Bunu ekleyin
CSS:
.xgt-header-logo img {
}

Çözüm
Bunu ekleyin
CSS:
.xgt-header-logo img {
}

Google ziyaretçilerin gördüğü temayı görür, tema adeti ile google nin yada hitin bir ilgisi olmaz, aksine bu durum kullanıcıların hosuna gider dar svmeyen geniş, gri sevmeyen mavi temayı seçer kullanır forumda geçirilen süre artar. Vs vs.

Suan mobilim kodu deneyeceğim.

bu kod ıse yaradı tskler. ancak logo ve forumlar yazısı arasındakı boslugu nasıl azaltabılırım, forumları logoya doğru biraz yaklastırmak ıstıyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-02-24 102956.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-02-24 102956.jpg
    23.3 KB · Görüntüleme: 4
tavsiyem svg forum eklentisini yüklemen ve tüm tex yazılarını silmen aşşagıdaki resimde olan tex alanında olan tüm yazıları silmen

daha snra temanın headear yapısını bozmamak için burdan kapatman

1645697099511.png

Burdan yani aşşagıdaki yerlerden farketsin yada farketmesin deneme yanılma yöntemiyle değerler girip daha sonra less şablona işlem yapman daha sağlıklı olacaktır..

1645697146553.png

büyük ihtimal yüklü svg sende o halde şu kodları bi dene istersen

bu arada bunu ister dene ister deneme logona çerçeve ekliyor hoş durdu sanki koyayım burda dursun
CSS:
img {
    border-style: ridge;
}

yukarıdaki kodu denemene gerek yok

250 x 62 boyutunda bir logo büyüdükce bozulur sınırı geçmez şimdi px değeri ile denersen kendin ayarlarsın şu kodları lesse at
CSS:
img {
    max-width: 250px;
    height: 80px;
}

Max-width olan değer yanlamasına bir genişleme verecek değerlerle oynarsın
Heigt olan kızım ise yukarı aşşağı genişletir...

Her türlü pikseli bozacaktır 250x62 dışına çıkınca ama görsel ayarlamasını kendin yaparsan belki bozmaz... Logo kareye yakın olsaydı iş kolaydı :D

Musait bir zamanda less içindeki logo kodlarını silip svg içinden yükseklik genişlik ayarlamasını el ile denemelisin bence yinede sen bilirsin ..

Bunu ekleyin
CSS:
.xgt-header-logo img {
}
ben burayı ilk açılışta neden görmedim :D pardon

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.