Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Logo Alanını Bu Şekilde Yapabilir Misiniz?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

PlayStation Haber

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, xenforo default tema kullanmaktayım. Farklı bir logo alanı tasarladım kafam da, ama alan geniş olunca işleme geçemedim. Örnek olarak hazırladığım resimdeki gibi yapabilir miyiz?

ÖRNEK
9494.jpg

ORJİNAL
987945.PNG

MusaPekel MusaPekel Mbtt Mbtt Ellerinize sağlık arkadaşlar, şimdi tam istediğim gibi oldu. Fakat mobil de görüntülediğimde, profil seçenekleri en sağa kaymış ve öne çıkan konular da daralmış. Her zaman ki gibi yardımlarınızı bekliyorum :)

Ekli dosyayı görüntüle 12092

Ekli dosyayı görüntüle 12091
Mobil sürümde hata alıyorsunuz bunu aşağıda ki kodla değiştirebilirsiniz.

CSS:
@media (min-width:651px) {

.p-header {
background: linear-gradient(274deg, rgba(27,121,172,1) 0%, rgba(96,182,229,1) 100%);
    }
.p-header-logo {
        margin: 0 auto;
        padding: 15px;
}

.p-staffBar, .p-header, .p-nav, .p-sectionLinks {
    width: 1200px;
    margin: auto;
    }
}

CSS:

.p-header {
background: linear-gradient(274deg, rgba(27,121,172,1) 0%, rgba(96,182,229,1) 100%);
    }
.p-header-logo {
}

}
}
Teşekkür ederim hocam. :) Sorunum çözüldü. ?

Özel temada ortalaması

CSS:

.p-header {
    }
.p-header-logo {
}

}
}
hocam sizin kodlarda sorun yşanmıyor.. tam nokta vuruşu istenilen alınıyor birşey sorucam uygulamıycam ... bu arkadaşınkini halletmişsiniz en üste bi nevi banner index ortalanmış .. acaba o tema sayesindemi.. bizim tema bu sitreyle aynı ve malum header yeri velli zaten özel tema bu arkadaşınki gibi en üstte alma durumu olabilirmi direk tarayıcının altına.. mümkün degil sanki yapıyı bozar gibi...

bir diğer merakımda arkadaşlar ilgilenmedi sana sormak istiyorum... siteye ziyaretçi gelince üyenin üstüne tıklayınca hangi konuda oldugunu görüyor bennistiyorunki görmesin.. belli ayarlar var profili kapat v.s ama bunla olmuyor istatislikle bağlantılınoldugu için ya istatislik gidiyor yada üyelerin top 10 daki nickleri... benim amacım ziyaretçi geldiğinde üye nickine tıkladıgında hangi konuya göz atrıgınu online mi değilmi görnesin.. burda bir konuda resim atmıştım

misal şu senin profil bunu ziyaretçilerin görmemesi lazım..

diğer merakımda arkadaşlar ilgilenmedi sana sor
Özel temada ortalaması

hocam sizin kodlarda sorun yşanmıyor.. tam nokta vuruşu istenilen alınıyor birşey sorucam uygulamıycam ... bu arkadaşınkini halletmişsiniz en üste bi nevi banner index ortalanmış .. acaba o tema sayesindemi.. bizim tema bu sitreyle aynı ve malum header yeri velli zaten özel tema bu arkadaşınki gibi en üstte alma durumu olabilirmi direk tarayıcının altına.. mümkün degil sanki yapıyı bozar gibi...

bir diğer merakımda arkadaşlar ilgilenmedi sana sormak istiyorum... siteye ziyaretçi gelince üyenin üstüne tıklayınca hangi konuda oldugunu görüyor bennistiyorunki görmesin.. belli ayarlar var profili kapat v.s ama bunla olmuyor istatislikle bağlantılınoldugu için ya istatislik gidiyor yada üyelerin top 10 daki nickleri... benim amacım ziyaretçi geldiğinde üye nickine tıkladıgında hangi konuya göz atrıgınu online mi değilmi görnesin.. burda bir konuda resim atmıştım
Merhaba,

Birinci söyleyişinizde anladığım kadarlıyla aşağıdaki demo resim gibi.

Screenshot_1.png

misal şu senin profil bunu ziyaretçilerin görmemesi lazım..

Bu Profil ziyaretçilere gösterimi Conditional Statements kullanarak çok rahatlıkla yapabilirisiz.

Örnek aşağıda ki kod gibidir.

Görünüm ve diller > Şablonlar > extra.less şablonun içerisine aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Kod:
<xf:if is="!$xf.visitor.user_id">

.tooltip-content-inner,
.tooltip-arrow{
    display: none !important;
}
.tooltip-content {
    box-shadow: none !important;
    border: none !important;
}

</xf:if>

Conditional Statements makalesi : Kullanım tekniği - XenForo 2 if Koşulları - Conditional Statements

Merhaba,

Birinci söyleyişinizde anladığım kadarlıyla aşağıdaki demo resim gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 12108

Bu Profil ziyaretçilere gösterimi Conditional Statements kullanarak çok rahatlıkla yapabilirisiz.

Örnek aşağıda ki kod gibidir.

Görünüm ve diller > Şablonlar > extra.less şablonun içerisine aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Kod:
<xf:if is="!$xf.visitor.user_id">

.tooltip-content-inner,
.tooltip-arrow{
    display: none !important;
}
.tooltip-content {
    box-shadow: none !important;
    border: none !important;
}

</xf:if>

Conditional Statements makalesi : Kullanım tekniği - XenForo 2 if Koşulları - Conditional Statements
hocam geçince uygulayacagım.. yine sizin nokta vuruşu yaptıgınıza eminim.. bazı arkadaşların konusuyla ilgilendiğinizi gördüm prda arada işime yarayanları aldıgımda hiç bir problem yaşamadım.. cidden bu konularda anlama ve anlatım olarak çok başarılısınız.. teşekkür ederim.

hocam geçince uygulayacagım.. yine sizin nokta vuruşu yaptıgınıza eminim.. bazı arkadaşların konusuyla ilgilendiğinizi gördüm prda arada işime yarayanları aldıgımda hiç bir problem yaşamadım.. cidden bu konularda anlama ve anlatım olarak çok başarılısınız.. teşekkür ederim.
Teşekkürler işinize yaradıysa ne güzel ?

Arkadaşlar, header alanını bitirdim bu şekilde oldu. :)

Edit: Ufak bir dokunuş daha yapmak istiyorum. Logoya parlaklık efekti vuracak ve kaybolacak bunu da yaparsak çok sevinirim.

test.PNG

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.