Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Link Yapısı Sorunu

bunun için sanırım eklenti vardı tam hatırlamıyorum ama bende de sorun böyle bir problem olacağını sanmıyorum gen.tr ninde böyle sanırım

bu eklentıyı yukleyıp
XenForo 2 - XF2 URL Türkçe karakter sorun giderici - Custom URL Romanization

forum ayarlarından URL Türkçe karakterleri kullanma kısmı ısaretlıyse tık kaldır kaydet
Sota bir sorum olacaktı, hali hazırda şuanda baya konu mevcut benimde bu problem mevcut technopat gibi ünlü siteler kullanmamış yada onların zamanında yoktu yada bilmiyorlardı şimdi benim bunu kullanmam webmaster toolsa ve google de bulunan indexlere kötü olanağı olur mu?

bu konuda kesın bır cevap veremem ama soyle bır durum var

mesala bır konu actınız konu adını, xenforo lınk sorunsalı olarak belırledınız. lınk yapısıda

www. forumismi.com/konu/xenforo-link-sorunsalı.10/ seklınde oldu

google tarafından ındexlendı google aralamarında bulunur hale geldı

bıldıgın uzere konu baslıgını degıstırdıgınızde url yapısıda anında degısırıyor

konumuzun adı xenforo lınk sorunsalı çözüldü olarak degıstırdınız
yeni url www. forumismi.com/konu/xenforo-link-sorunsalı-çözüldü.10/ seklınde olur

eskı konu adıyla arama yapıogınızda ıgoogle uzerınde eskı url gozukur gırıs yapmak ıstedıgınızde
hata vermek yerıne yenı url gırıs yapar
ılerleyen zamanda google yenı url yapısını gunceller

ıstersenız 1 konunuzda bunu deneyın.

Demek istediğinizi anladım ama kafamda ki soru işareti url ler bende de aynı şekilde latize ediyor ama doğru latize etmiyor sizin sunduğunuz eklentiyi kurarsam sorun düzelecek ama eklentiyi kurup aktif ettiğimde önce ki linkleri yenisine yönlendiriyor mu, eğer ki burada anlattığınız gibi eklentide yönlendiriyorsa sorun olmaz.

bu eklentı zaten bu amacla yazılımıs.

ıstersenız local hostta deneme yapın cunku bu ısın talefesı yok mutlaka saglam backup alarak canlı sıtenızde uygulayın

bu eklentı zaten bu amacla yazılımıs.

ıstersenız local hostta deneme yapın cunku bu ısın talefesı yok mutlaka saglam backup alarak canlı sıtenızde uygulayın
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, sunucumda site açıp deneme yapacağım. :)

xenforo ayarında tukce kullanma kapalı ıken

1.PNG

xenforo ayarında turkce kullanma acık ıken

2.PNG

eklentı yuklu ve xenforo ayarında turkce kullanma kapalı ıken

3.PNG

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.