Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bilgilendirme Lightbox kapatma yolu

XF 2.2.13'te denedim diğerlerinde kontrol etmedim.
Forumunuzda fotoğraflara tıklandığında açılan galeri görünümünü kapatmak istiyorsanız bunu uygulayabilirsiniz. (denemek için fotoğrafa tıklayın)

lightbox.jpg

lightbox_macros şablonuna gelin.
bunları silin
3-4. satır
Kod:
<xf:css src="lightbox.less" />
        <xf:js prod="xf/lightbox-compiled.js" dev="vendor/fancybox/jquery.fancybox.js, xf/lightbox.js" />
7. satır
Kod:
<script class="js-extraPhrases" type="application/json">
23. satır
Kod:
</script>
artık forumda gezerken fotoğraflara tıkladığınızda hiç birşey açılmıyor olacaktır.

Burda bir bilgilendirme başlığı açtım fakat kodlardan zerre anlamam. Bu şablonun içindeki tüm kodları chatGPT ye yapıştırdım ve lightbox u kapatmak için nasıl bir değişiklik yapmam gerektiğini sordum. onun tarifiyle yaptım. bunu buraya yazıyorum ki benim gibi olan arkadaşlarım varsa bu şekilde forumda bulamadığı isteklerini kendi kendine yapabilsinler... Tabi bu şekilde forumda olmayan bilgileri chatgpt yardımıyla yaparsanız burayada başlık açın ki kaynak olsun insanlara :)

Düzeltme:
bu bölümüde silin
Kod:
{
                "lightbox_close": "{{ phrase('lightbox_close')|escape('js') }}",
                "lightbox_next": "{{ phrase('lightbox_next')|escape('js') }}",
                "lightbox_previous": "{{ phrase('lightbox_previous')|escape('js') }}",
                "lightbox_error": "{{ phrase('lightbox_error')|escape('js') }}",
                "lightbox_start_slideshow": "{{ phrase('lightbox_start_slideshow')|escape('js') }}",
                "lightbox_stop_slideshow": "{{ phrase('lightbox_stop_slideshow')|escape('js') }}",
                "lightbox_full_screen": "{{ phrase('lightbox_full_screen')|escape('js') }}",
                "lightbox_thumbnails": "{{ phrase('lightbox_thumbnails')|escape('js') }}",
                "lightbox_download": "{{ phrase('lightbox_download')|escape('js') }}",
                "lightbox_share": "{{ phrase('lightbox_share')|escape('js') }}",
                "lightbox_zoom": "{{ phrase('lightbox_zoom')|escape('js') }}",
                "lightbox_new_window": "{{ phrase('lightbox_new_window')|escape('js') }}",
                "lightbox_toggle_sidebar": "{{ phrase('lightbox_toggle_sidebar')|escape('js') }}"
            }

Admin kontrol paneli >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Mesajlara dosya ekleme seçenekleri >> Lightbox sayfadaki tüm resimleri görüntüler
Alanından da deneyebilirsiniz.

Admin kontrol paneli >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Mesajlara dosya ekleme seçenekleri >> Lightbox sayfadaki tüm resimleri görüntüler
Alanından da deneyebilirsiniz.
evet hocam ayarlarda bu şekilde bir seçenekte mevcut tüm görselleri bir lightbox ta açmak isteyenler onuda kullanabilirler

Sadece küçük resimleri kapatmak isterseniz;

CSS:
.fancybox-show-thumbs .fancybox-thumbs {
  display: none;
}
.fancybox-show-thumbs .fancybox-inner, .fancybox-show-thumbs .fancybox-sidebar {
  bottom: 0;
  margin-bottom: 0;
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.