Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kullanıcıya Özel Renk Vermek

Chaplin

xFanatik
Kullanıcı
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi kullanıcılara özgü renk atamak istiyorum nasıl yapabilirim acaba

Tek bir kullanıcıya değil bir üye grubuna vermek istiyorsunuz sanırım?

Hayır Tek bir kullanıcı örnek ahmet adlı kullanıcı bu kullanıcıya renk vermek istiyorum

Grup dahilinde renklendirme var. Kişi bazında yok. Ancak ona özel bir grup açarsan olabilir..

Çok enteresan istekler almaya başladık :D

Şu şekilde deneyin bakalım css'in gücüyle olabilir dediğiniz. Aşağıdaki kodu extra.less şablonu içerisine ekleyin.

CSS:
a[href*="netr0n.1"] span {
    color: yellow !important;
}

netr0n.1 yazan kısım benim üye adımla üye id alanımı temsil eder. Sizin üyenizin adı örneğin Ahmet ve bu üyenin ID'si de atıyorum 85 olsun o zaman netr0n.1 yazan alana Ahmet.85 eklemeniz gerekir. Yani üye ismi ile üye ID tutuyorsa sıkıntı yok. Yellow olan rengi de kendinize göre renklendirebilirsiniz.

İçeren olduğu için sıkıntı olmuş olabilir. Aşağıdakini deneyin bakalım. Şunu da belirteyim pek sağlıklı bir işlem de değil bu. Yani bu seferde forumun diğer alanlarında renk görünmeyecek. Tam değeri alsak üye isminin linklendiği tüm alanlarda da sıkıntılar olabilir. Yani tavsiye de etmiyorum. Ayrı bir grup oluşturmak çok daha mantıklı.

CSS:
.message-userDetails .message-name a[href*="netr0n.1"] > span {
}

Şu da olabilir:

CSS:
[data-user-id="1"]{
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.