Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kullanıcı ve Konuları birleştirme

sheekter

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba, sahip olduğum forum sitelerin de ki Kullanıcıları ve Konuları birleştirmek istiyorum bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?

İki veri tabanını tek bir veri tabanı olarak birleştirmek mi istiyorsunuz ?

Evet örneğin 3 adet kullandığım forum sitesindeki kullanıcıların hepsini toplamak istiyorum. Konu içerikleri de dahil olmak üzere. Biraz bakındım fakat bunun ile ilgili bir konu göremedim.

Bulamamanız doğal, çünkü bunu yapmak için ileri düzey msql bilgisi gereklidir. Sistem mantığı gereği tüm içerik, kullanıcı, mesaj, konu, vs. tüm sistem ID yani benzersiz bir kimlik numarası ile çalışır. Kullanıcı adı yada konu başlığının bir önemi yok. Bu ID ise her iki veri tabanında çakışmalar ortaya çıkaracaktır, bu neden ile bu mümkün değil ne yazık ki.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.