Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanıcı PP koyma yerine Haraketli (.GİF) dosyaları yüklenmiyor.

LuXeLL

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.example.com
Selamlar, Kullanıcı profil fotoğrafı koyma yerine .gif uzantılı dosyaları yükleyemiyorum ama .png, .jpg gibi dosya uzantıları sıkıntısız olarak yükleniyor, php ayarlarından imagick açık. aldığım hata ektedir,
Kod:
RuntimeException: Failed to save image to temporary file; image may be corrupt or check internal_data/data permissions in src/XF/Service/User/Avatar.php at line 267

XF\Service\User\Avatar->updateAvatar() in src/XF/Pub/Controller/Account.php at line 555
    XF\Pub\Controller\Account->actionAvatar() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 352
    XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 259
    XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 115
    XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 57
    XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2353
    XF\App->run() in src/XF.php at line 524
    XF::runApp() in index.php at line 20

Sorunun çözümü var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Bunun bir çok nedeni olabilir. ImageMagick sürümü eski olabilir. Depolama alanı yetersiz olabilir vs ama izin hatası gibi duruyor; data ve internal_data dizinlerinin chmod izinlerini 0777 olarak ayarlayın.

Bunun bir çok nedeni olabilir. ImageMagick sürümü eski olabilir. Depolama alanı yetersiz olabilir vs ama izin hatası gibi duruyor; data ve internal_data dizinlerinin chmod izinlerini 0777 olarak ayarlayın.
İzinler 0777 olarak ayarlı ve depolama alanı yeterli, ImageMagick güncel değil herhalde, eskiden yaşamıyordum bu sorunu.

Sorunu çözdüm hocam, izinleri tam kontrol etmemişim, yardımınız için çok teşekkürler.

Kusura bakmayın hocam, sorunu çözdüm zannettim fakat farklı gif dosyası yükleyince yine aynı hatayı aldım, ImageMagick'i nasıl güncelleyebilirim, GoDaddy Cpanel hostingini kullanıyorum. netr0n netr0n

İnodes hatası.. Hosting değiştirdiğinizde sorun çözülecektir.. Dosya sınırını aşmışsınız hostinglerde belli bir kota var.. bu hatayı ben farklı hatalar adı altında çok aldım.. farklı bir sunucuya taşıyarak kontrol edin hatanın giderildiğini göreceksiniz.. paylaşımlı hosting kullanıyorsunuz sanırım.. limit arttırımı yapmıyorlar size vds vps tavsiye edeceklerdir ama tavsiyem inodes sınırlaması olmayan bir hosting bakmanız..

Bu hatanın limitlendirmeden olduğunu anlamak isterseniz dizinde dosya sayınızı azaltın mesela dm'leri eklentileri var olan yüklü temalarınızı azaltın.. o zaman kısa bir süreliğine sorun yaşamıycaksınız..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.